در فیلم راهبه 2 (The Nun II) چهار سال بعد از اتفاقات فیلم راهبه (ساخت 2018)، و پس از به قتل رسیدن یک کشیش در فرانسه، خواهر آیرن دوباره باید با راهبه مخوف و شیطانی رودررو شود. فیلم «راهبه 2» 17 شهریور 1402 توسط کمپانی برادران وانر اکران‌ شد. کارگردان فیلم مایکل چاوز است و تایسا فارمیگا در آن در نقش آیرین، خواهر روحانی و استورم رید در نقش لیزا بازی خواهند کرد.‌

‌فیلم راهبه 2: خواهر روحانی در برابر راهبه شیطانی

فیلم راهبه 2 (The Nun II) محصول سال 2023 آمریکاست که در شهریور ماه‌ 1402 اکران شد. این فیلم نهمین عنوان از مجموعه فیلم‌های احضار Conjuring محسوب می‌شود و اتفاقاتش بعد از راهبه 2018 رخ می‌دهد. فیلمنامه فیلم کاری از یان گولدبرگ و ریچارد ناینگ است که بر اساس داستانی از‌ آکلا کوپر نوشته شده‌است. کارگردانی راهبه 2 را مایکل چاوس برای شرکت نیولاین سینما انجام داده است. کمپانی برادران وارنر پخش جهانی این فیلم ترسناک را به عهده داشت. تایسا فارمیگا (خواهر ایرن)، بانی ارونز (راهبه / والاک)، آنا پاپلول (مارسلا) و استورم رید در نقش های اصلی فیلم بازی کرده‌اند.

مجموعه فیلم‌های دنیای احضار، ترس ناب ماوراالطبیعه

در سال 2013 جیمز وان، خالق مجموعه اسلشر و ترسناک اره Saw، فیلم ترسناک دیگری وارد بازار کرد و نشان داد که رگ خواب ترس‌های انسان را خوب بلد است. فیلمنامه احضار Conjuring بر اساس یک سری داستان واقعی نوشته شده‌بود که برای زوج اد و لورن وارن رخ داده بود. این زوج‌ آمریکایی درباره مسائل‌فراطبیعی، روح و شیطان تحقیق و نویسندگی می‌کردند.‌ با فروش و استقبال از فیلم احضار، جیمز وان شروع به گسترش این دنیا کرد و احضار 2، آنابل یک و دو و راهبه را با محوریت مباحث مطروحه در کتاب‌های این زوج تولید کرد. زمان رخداد داستان‌های این مجموعه فیلم بین سال‌های 1952 تا 1981 است. همه فیلم‌های این مجموعه که اتفاقا فیلم‌هایی به نسبت کم‌هزینه هم محسوب می‌شوند، فروش درخوری برای تولیدکنندگان به ارمغان آورده‌اند. طبق آخرین آمار، نیولاین با سرمایه‌گذاری مجموعأ کمتر از 200 میلیون دلاری برای همه فیلم‌های این مجموعه، فروشی بیش از 2 میلیارد دلار در جهان داشته که سود ده برابری و قابل توجهی است.

ترس ناب با کمترین ریخت و پاش

خصوصیت اساسی جیمز وان ایجاد ترس در فیلم‌ها با کمترین شلوغی و ریخت‌وپاش است. بر خلاف برخی فیلم‌های ترسناک و اسلشر این سال‌ها که سرشار از حرکات ژانگولر و جلوه‌های ویژه رایانه‌ای هستند، فیلم‌های این مجموعه با تأسی از فیلم‌های کلاسیک این عرصه نظیر جن‌گیر و طالع نحس، با سکوت و آرام آرام به دل ترس‌های ما می‌زنند. فضاهایی کم‌بازیگر و به ظاهر آرام و ساکن که در زیر پوست خود رازهایی ترسناک و شرارت‌آلود پنهان کرده‌اند.

راهبه مخوف دوباره ضربه می‌زند

داستان راهبه 2018 The Nun در رومانی سال 1952 میلادی رخ می‌دهد. داستان این فیلم از لحاظ زمانی از همه فیلم‌های مجموعه قدیمی‌تر است. پس از اینکه راهبه‌ای جوان در صومعه‌ای خودکشی می‌کند. پدر بورک و خواهر ایرن تازه کار برای یافتن علت از طرف واتیکان مسئول بررسی موضوع می‌شوند. در آن فیلم با راهبه شیطانی آشنا می‌شویم که نامش والاک است و در اصل دیوی است که سال‌ها قبل توسط شوالیه‌ها دستگیر شده و در جداره‌های دیوار صومعه زندانی و با خون مسیح مهر و موم شده است. این صومعه در اثر بمباران‌های جنگ جهانی دوم آسیب‌دیده و باعث آزاد‌شدن شیطانی شد که در لباس یک راهبه، به قربانی گرفتن مشغول شد. فیلم در حقیقت اشاره به ریشه‌های آزادشدن مجدد او و حضورش در جهان انسان‌ها داشت. با اینکه راهبه در گیشه موفق بود ولی در مجموع نمرات جالبی به دست نیاورد و جز عنوان‌های ضعیف مجموعه به شمار رفت. این موضوع باعث شد که تیم تولید، دست به تغییر در گروه سازنده بزند و عنوان جدید را با فیلمنامه‌نویس و کارگردان جدید بسازد.

فیلم راهبه 2: مثلث وحشت‌ساز پشت دوربین

جیمز وان به عنوان مغز متفکر تولید این مجموعه فیلم برای قصه‌پردازی راهبه 2 به سراغ آکلا کوپر Akela Cooper رفت. این نویسنده و فیلمنامه‌نویس جوان با نوشتن فیلمنامه فیلم‌های اسلشر و وحشت مانند جشن جهنم 2018، بدخیم 2021 و مگان 2022 شناخته می‌شود. گروه فیلمنامه‌نویسی راهبه 2 با حضور یان گلدبرگ Ian B. Goldberg‌ و ریچارد نانگ Richard Naing تقویت شد. این دو در نوشتن سریال‌های ترسناک مانند وحشت از مردگان زنده Fear the Walking Dead نقش داشتند و استعدادهای جوانی در مسیر وحشت‌نویسی به شمار می‌روند. پس از فیلمنامه‌نویسان نوبت به کارگردان بود. مایکل چاوز Michael Chaves کسی است که از سال 2009 با ساختن فیلم‌های کوتاه وارد کار سینما شده است.‌ او با فیلم کوتاه خدمتکار The Maiden در سال 2016 جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره شریک فست که مختص فیلم‌های ژانر وحشت است، از آن خود کرد. اولین همکاری چاوز با تیم احضار در فیلم نفرین لیورونا The Curse of La Llorona 2019 بود. پس از رضایت تیم تهیه، کارگردانی قسمت سوم احضار The Conjuring: The Devil Made Me Do It نیز در سال 2021 به او محول شد. نهایتا کارگردانی راهبه 2 نیز به او رسید که تا امروز آخرین کار کارگردانی چاوز نیز هست.

فیلم ترسناک راهبه 2 The Nun II را چگونه آنلاین تماشا کنیم؟

‌فیلم ترسناک راهبه 2 The Nun II را با کیفیت HD به صورت آنلاین از رسانه پلانو با کیفیت HD و دوبله فارسی اختصاصی تماشا کنید و از‌تماشای آنلاین‌ان لذت ببرید. رویارویی مجدد خواهر ایرن و راهبه شیطانی لذت ترس خالص را در شما ایجاد خواهد کرد.

 • ژانر فیلم چیست؟
 • فیلم در ژانر وحشت فراطبیعی قرار می گیرد.

 • کشور سازنده فیلم کدام است؟
 • فیلم تولید کشور آمریکا است.

 • کارگردان فیلم چه کسی است؟
 • مایکل چاوز فیلم را کارگردانی کرده است.

 • فیلم های معروف دیگر کارگردان چیست؟
 • احضار: شیطان مرا مجبور کرد و نفرین لیورونا معروف ترین فیلم های او هستند.

 • آیا تماشای فیلم محدودیت سنی دارد؟
 • فیلم مناسب افراد 17 سال به بالاست.

 • شرکت سازنده فیلم کدام است؟
 • نیولاین تهیه کننده اصلی فیلم است.

 • کدام شرکت فیلم را پخش می کند؟
 • برادران وارنر پخش جهانی فیلم را به عهده دارد.

 • آیا فیلم قسمتهای دیگری هم دارد؟
 • این فیلم یک قسمت قبلی به نام راهبه دارد.

  فیلم‌های مرتبط با راهبه 2

  دیدگاه‌ها
  دریافت اعلان notif

  مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟