انیمیشن «المنتال» با عنوان اصلی Elemental که در برخی کشورها نیز با عنوان «عناصر طبیعت» ترجمه شده است، درامی عاشقانه و کمدی درباره‌ی دو عنصر آب و آتش است که در جریان تصادفی با هم آشنا و عاشق هم می‌شوند. آنها در عین تضاد، پس از مدتی معاشرت متوجه می‌شوند که نقاط اشتراک بسیاری با یکدیگر دارند، اما داستان این اینجا ختم نمی‌شود.

المنتال؛ وقتی عشق حد و مرزی نمی‌شناسد!

انیمیشن «المنتال» با عنوان اصلی Elemental که در برخی کشورها نیز با عنوان «عناصر طبیعت» ترجمه شده است، درامی عاشقانه و کمدی درباره‌ی دو عنصر آب و آتش است که در جریان تصادفی با هم آشنا و عاشق هم می‌شوند. آنها در عین تضاد، پس از مدتی معاشرت متوجه می‌شوند که نقاط اشتراک بسیاری با یکدیگر دارند، اما داستان این اینجا ختم نمی‌شود.

کارگردان این انیمیشن «پیتر سون» است. او که اصالتا کره‌ای است و به آمریکا مهاجرت کرده است در این اثر از بخشی از خاطرات کودکی خود بهره برده است. «سون» مدت‌ها در پیکسار فعالیت کرده و سابقه‌‌ی کارگردانی آثاری همچون «دایناسور خوب» را در کارنامه دارد. در این اثر صداپیشگانی همچون «لی لوئیس»، «مامودو آتی» و «ونی دل کارمن» حضور دارند.

استودیوی انیمیشن‌سازی والت‌دیزنی و پیکسار در این اثر با هم همکاری مشترکی داشته‌اند. به نظر می‌رسد که آنها که در گذشته رقیب یکدیگر بوده‌اند این بار تلاش کرده‌اند اثر مشترکی را به روی پرده ببرند. این انیمیشن با بودجه‌ی 200 میلیون دلار ساخته شد و برای نخستین بار در بخش غیر‌رقابتی جشنواره‌ی کن نمایش داده شد. اکران اصلی این فیلم نیز در تاریخ 16 ژوئن همزمان با هفته‌ی جهانی پدر در آمریکا اکران انجام شد. این اثر در سه روز اول اکرانش بیش از 40 میلیون دلار فروش داشت.

داستانی برآمده از دل یوتوب

«پیتر سون» در سال 2015 و همزمان با اکران «دایناسور خوب» به طور جدی کار روی این پروژه را آغاز کرد و روی این ایده کار کرد که آب و آتش به عنوان دو عنصر اصلی حیات آیا می‌توانند با یکدیگر کنار بیایند یا نه. او برای این منظور نقبی هم به خاطرات گذشته‌ می‌زند و با استفاده‌ از خاطراتش به عنوان مهاجری که در دهه‌ی 70 وارد نیویورک شده بود تنوع فرهنگی و قومیتی در این شهر را به صورتی دیگر به تصویر می‌کشد.

از نکات دیگر غریب این انیمیشن تحقیق و بررسی برای گردآوری اطلاعات جهت استفاده در انیمیشن است. تیم تحقیق به جاری بررسی اسناد و مدارک مستقیما به سراغ یوتیوب رفته است و فیلم‌های گردشگران از شهرهای توریستی همچون آمستردام و ونیز را تماشا کرده است تا از آنها برای نگارش فیلمنامه بهره برد.

وقتی عشق حد و مرزی ندارد!

«برنی» و «سیندر» مهاجرانی از جنس آتش هستند که به شهری جدید به نام «المنتال» مهاجرت می‌کنند و در آنجا متوجه می‌شوند که بسیاری از شهروندان این شهر از آدم‌های غریبه و خارجی گریزان هستند. این خانواده دختری به نام «امبر» دارد که زود با پسری به نام «وید» آشنا می‌شود که از جنس آب است.

«وید» که در حوزه‌ی آب تخصص دارد مأموریت دارد خرابی‌های لوله‌های آب را شناسایی و آنها را تعمیر کند. پس از آشنایی با «امبر» متوجه می‌شود که می‌تواند از قدرت آتش او برای تعمیر لوله‌ها استفاده کند و به همین دلیل خیلی سریع خانواد‌ه‌های آنها با همدیگر اخت می‌شوند. در این میان «امبر» و «وید» نیز متوجه می‌شوند که در عین تضاد علایق مشترک بسیاری میان آنها وجود دارد.

بالاخره «وید» دل به دریا می‌زند و عشق خود را به «امبر» اظهار می‌کند اما «امبر» که تحت تأثیر محیط شهر قرار گرفته است پاسخ منفی می‌دهد. اما وقتی سد شهر دچار ترک می‌شود و آنها ناگزیر از همکاری برای بر طرف کردن این خرابی هستند آنها متوجه نکات دیگری درباره‌ی ماهیت خود می‌شوند.

نوسازی ناوگان پیکسار

شرکت پیکسار برای ساخت این انیمیشن مجبور شد با بسیاری از کامپیوترهای قدیمی خود خداحافظی و یک خانه تکانی اساسی در کامپیوترهای خود ایجاد کند.

«توماس نیومن» آهنگساز این انیمیشن است که پیش از این در ساخت انیمیشن‌هایی همچون «در جستجوی نمو»، «در جستجوی دوری» و « وال ای» در مقام آهنگساز حضور داشته است. این چهارمین اثر انیمیشنی است که این آهنگساز در آن حضور داشته است.

المنتال را چگونه آنلاین ببینیم؟

‌انیمیشن زیبا و دیدنی المنتال را تماشای آنلاین کنید و لذت ببرید

فیلم‌های مرتبط با المنتال

دیدگاه‌ها
دریافت اعلان notif

مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟