چیزی از فروشگاه تیفانی

Something from Tiffany's 2022
6.2/10
4 مناسب برای بالاتر از 15 سال

داستان دو زوج که کمی روابط آنها آشفته شده است. «ریچل» و «گری» با بازی «زوئی دویچ» و «ری نیکلسون» زوجی هستند که از زندگی در کنار هم لذت می‌برند اما هنوز برای ازدواج آماده نیستند...

چیزی از فروشگاه تیفانی؛ هدیه دردسرساز کریسمس

چیزی از فروشگاه تیفانی فیلمی عاشقانه، کمدی و خانوادگی درباره‌ی زن و مردی است که در بحبوحه‌ی خریدهای کریسمس هدایای آنها مقابل فروشگاه تیفانی جا به جا می‌شود و تحولی در مسیر زندگی آنها ایجاد می‌کند.

«داریل وین» کارگردان این فیلم سینمایی است. او نویسنده و تهیه‌کننده‌ی سینماست که از سال 2006 در این عرصه حضور دارد و آثار او جوایزی در جشنواره‌های بین‌المللی دریافت کرده است.

در فیلم «چیزی از فروشگاه تیفانی» بازیگرانی همچون «زوئی دویچ»، «کندریک سمپسون»، «ری نیکلسون»، «شای میتچل»، «لیا جفریس» و «جوجو تی گیبز» ایفای نقش می‌کنند. این فیلم در دسامبر 2022 اکران شد و نقدهای مثبتی درباره‌ی آن نوشته شد.

نگاهی کوتاه به داستان فیلم

فیلمنامه‌ی چیزی از فروشگاه تیفانی اقتباسی از رمانی با همین عنوان به قلم «ملیسا هیل» است. در فیلم داستان دو زوج روایت می‌شود که کمی روابط آنها آشفته شده است. «ریچل» و «گری» با بازی «زوئی دویچ» و «ری نیکلسون» زوجی هستند که از زندگی در کنار هم لذت می‌برند اما هنوز برای ازدواج آماده نیستند. در سوی دیگر «اتان» و «ونسا» با بازی «کندریک سمپسون» و «شای میتچل» حضور دارند که به تازگی قرار است تصمیم ازدواج خود را به طور رسمی اعلام کنند.

بارها در فیلم‌ها شاهد آن بوده‌ایم که شب کریسمس دست کمی از شب عید ما ایرانیان ندارد و در این شب‌ها مغازه‌های آمریکایی نیز همچون مغازه‌های ایرانی پول پارو می‌کنند. از این رو با فرا رسیدن کریسمس مردها تصمیم می‌گیرند برای نامزدهای خود هدیه شب کریسمس بخرند، آن هم از مغازه‌ی «تیفانی».

«گری» تصمیم می‌گیرد گوشواره‌ای برای نامزدش بخرد و «اتان» نیز حلقه‌ای خریداری می‌کند تا ازدواج‌شان را اعلام کند. هنگام خروج از فروشگاه، «گری» با ماشینی تصادف می‌کند و در حالی که «اتان» تلاش می‌کند به او کمک کند، کیف‌ هدایای آنها جا به جا می‌شود. آنها از این ماجرا خبر ندارند و هنگام باز کردن هدایا متوجه می‌شوند که جعبه‌های تغییر کرده‌اند.

این تغییر در هدایا موجب تغییر روند زندگی این دو زوج می‌شود و به اتفاقات ناخواسته‌ای دامن می‌زند که تماشای این فیلم یک ساعت و نیمه را جذاب می‌کند.

هنر کارگردانی و تبلیغات غیرمستقیم

همه‌ی ما بارها شنیده‌ایم که بهترین نوع تبلیغات، تبلیغاتی است که در آن به صورت مستقیم تبلیغی صورت نگیرد. در فیلم«چیزی از فروشگاه تیفانی» نیز شاهد آن هستیم که گرچه موضوع اصلی فروشگاه تیفانی است اما کارگردان به صورت مستقیم به آن اشاره نمی‌کند.

این امر به صورتی است که در روایت 90 دقیقه‌ی فیلم اصلا مخاطب نمی‌تواند متوجه این موضوع شود و به صورت غیر مستقیم این پیام را به مخاطب متبادر می‌کند: هدایای خوب و خاطره‌ساز را از فروشگاه ما بخرید.

پروژه‌ی ساخت این فیلم در سال 2021 آغاز شد و دسامبر سال گذشته فیلمبرداری فیلم آغاز شد. نکته‌ی مهم فیلم حضور بازیگری همچون «زوئی دویچ» در فیلم است. او در آستانه‌ی 30 سالگی قرار دارد و بازیگری را از انگلستان آغاز کرد و از سال 2010 آثار او روی پرده‌ی نقره‌ای رفته است. این بازیگر تاکنون در فیلم‌ها و سریال‌های متفاوتی درخشیده است و جوایزی نصیب او شده است.

به باور منتقدان گرچه سکانس‌های کلیشه‌ای در این فیلم دیده می‌شود که طبیعت این نوع فیلم‌هاست اما در فیلم شاهد صحنه‌های خوبی هستیم که همین امر موجب بالا رفتن کیفیت فیلم و برتری آن نسبت به آثار دیگری است که با موضوع کریسمس ساخته می‌شوند.

چیزی از فروشگاه تیفانی را چطور ببینیم؟

این فیلم عاشقانه و خانوادگی را می‌توانید در سایت‌پلانو‌با بهترین کیفیت تماشا کنید. پلانو به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوبتان را تماشا کنید.

فیلم‌های مرتبط با چیزی از فروشگاه تیفانی

دیدگاه‌ها
دریافت اعلان notif

مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟