داستان با اتفاقی عجیب و ناشناخته آغاز می‌شود. فضای داستان در آینده سپری می‌شود. انسان توانسته است به مدد هوش مصنوعی و ماشین‌آلات سیاره‌های اطراف زمین را تحت کنترل در آورده و دیگر سفر از این سیاره به آن سیاره چیز شگرفی محسوب نمی‌شود. داستان با حمله‌ی پالس‌هایی به زمین آغاز می‌شود و انسان‌ها قصد دارند مانع برخورد امواج زیانبار آن به سیاره‌ی زمین شوند.

فیلم به سوی ستارگان ؛ دیداری در فضای ناشناخته و حل بحران زندگی

فیلم به سوی ستارگان با عنوان اصلی « Ad Astra» درامی ماجراجویانه و رازآلود است که رابطه‌ی عاطفی میان پدر و پسر را روایت می‌کند؛ پسری که بعد از 27 سال به ناگهان با خبر زنده‌بودن پدرش در فضا مواجه می‌شود و برای ملاقات او به بیرون از جو سفر می‌کند.

«جیمز گری» کارگردان و فیلمنامه‌نویس آمریکایی است که تاکنون چهار بار نخل طلای جشنواره‌ی فیلم کن و دو بار شیر طلایی جشنواره‌ی فیلم ونیز را برده است. او که پدر و مادرش از یهودیان رانده شده از روسیه هستند در کالیفرنیای جنوبی تحصیلات سینما را سپری کرده است و با فیلمنامه‌نویسی وارد عرصه‌ی سینما شد. «اودیسه‌ی کوچک»، «شب مال ماست» و «مهاجر» از آثار برتر و پر افتخار این کارگردان آمریکایی بوده است.

در این فیلم بازیگرانی همچون «برد پیت»، «تامی لی جونز»، «روس نگا» و «دانلد ساترلند» ایفای نقش می‌کنند اما بازی متفاوت و دیدنی «برد پیت» این فیلم را اثری خاص کرده است به طوری که در جشنواره‌ی فیلم ونیز بسیار مورد تقدیر قرار گرفت. همچنین موسیقی حیرت‌‌انگیز فیلم «به سوی ستارگان» موجب شد این اثر در نود و دومین جشنواره‌ی اسکار نامزد دریافت بهترین موسیقی فیلم شود.

«به سوی ستارگان» محصول آمریکا، چین و برزیل است که با بودجه‌ی 90 میلیون دلاری ساخته شد و توانست نزدیک به 128 میلیون دلار در گیشه فروش داشته باشد.

خلاصه‌ی فیلم به سوی ستارگان

این فیلم شاید در نگاه نخست روایت تازه‌ای نداشته باشد و به همین دلیل است که برخی منتقدان این اثر را کلیشه‌ای دانسته‌اند اما باید توجه داشت که این اثر کارگردان محور است. این فیلم درباره‌ی فضا، موجودات فضایی و تهدیدات فضایی و ... نیست بلکه موضوعش تنهایی انسان است.

داستان با اتفاقی عجیب و ناشناخته آغاز می‌شود. فضای داستان در آینده سپری می‌شود و انسان توانسته است به مدد هوش مصنوعی و ماشین‌آلات سیاره‌های اطراف زمین را تحت کنترل در آورده و دیگر سفر از این سیاره به آن سیاره چیز شگرفی محسوب نمی‌شود. داستان با حمله‌ی پالس‌هایی به زمین آغاز می‌شود و انسان‌ها قصد دارند مانع برخورد امواج زیانبار آن به سیاره‌ی زمین شوند.

«رُی مک‌براید» با بازی «برد پیت» فضانوردی درجه یک است که سال‌های درازی را در فضا سپری کرده است. پدر او نیز فضانورد زبده‌ای بود که قریب به سه دهه‌ی قبل در یکی از اکتشافات فضایی دیگر به زمین بازنگشت. از این رو «رُی» همواره در تنهایی خود به یاد پدرش بوده است و او را فردی قهرمان می‌دانسته است.

«رُی» پسر فضانوردی افسانه‌ای که مدت‌ها قبل برای یافتن جلوه‌های دیگری از حیات همراه‌با گروه خود زمین را ترک کرد و به همین دلیل صرفا به کارش و تعهد به کارش می‌اندیشد و در زندگی‌اش بلند پروازی خاصی ندارد. شنیدن خبر زنده‌بودن پدرش امیدی را در او زنده می‌کند و به همین دلیل تصمیم می‌گیرد به دیدار پدرش برود.

پایان شگفت‌انگیز

سکانس‌های پایانی فیلم بسیار تاثیرگذار و کلیدی هستند. «رُی» در دیدار با پدرش متوجه می‌شود که دلیل ناتمام ماندن مأموریت فضایی او تشعشعات اشعه‌ای است که پدرش را تحت تاثیر قرار داده و او را به جنون کشانده است. اما «رُی» تحت تاثیر آن‌ها قرار نمی‌گیرد، بلکه به خاطر نابودشدن پدرش در دل آن‌ها در اوج سکوت به خشم می‌آید و همان‌گونه که باید سفینه و متعلقاتش را در فضا نابود می‌کند. «به سوی ستارگان» به دنبال ارسال این پیام به مخاطب خود است که گاهی اوقات فرار از گدشته و چشم‌پوشی از آن منجر به حل مشکلات نمی‌شود بلکه باید با آن مواجه شد و برای همیشه تکلیف آن را مشخص کرد.

فیلم «به سوی ستارگان» را چطور ببینیم؟

این درام رازآلود را می‌توانید در رسانه‌پلانو‌به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. پلانو به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوبتان را تماشا کنید، فیلم‌هایی که شاید مدتها در آرزوی تماشای آنها بودید اما یا نسخه‌ای از آن را پیدا نمی‌کردید یا وقت کافی برای تماشای آن نداشتید.

این بسترهای تحت وب به بسیاری از مخاطبان کمک کرده است تا دیگر در فکر دانلود فیلم یا جستجوی آن در فضای مجازی نباشند، بلکه به راحتی آن را در بستر VOD با کیفیت‌های مختلف، زیرنویس یا به صورت دوبله مشاهده کنند و در هر لحظه و هر مکان فیلم‌های مورد علاقه‌ی خود را تماشا کنند.

VOD مخفف "Video On Demand" است که ترجمه فارسی آن «ویدئوی درخواستی» می‌شود. در سال‌های اخیر شبکه‌های VOD محبوب‌ترین سایت‌های اینترنتی پخش فیلم محسوب می‌شوند که با توسعه زیرساخت‌های اینترنت و بالارفتن سرعت دسترسی به اینترنت در تمام جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. شبکه‌هایی همچون «نتفلیکس» نیز از فضای VOD برای نمایش خانگی استفاده می‌کنند و مخاطبانی در تمام دنیا دارند. در ایران نیز با گسترش بستر اینترنت این امکان به وجود آمده است تا خانواده‌ها در هر زمان و مکتنی صرفا با دسترسی به اینترنت بتوانند از فیلم‌های مورد علاقه‌ی خود را تماشا کنند.

فیلم‌های مرتبط با به سوی ستارگان

دیدگاه‌ها
دریافت اعلان notif

مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟