دختر قرن بیستم

20th Century Girl 2022
7.3/10
4 مناسب برای بالاتر از 15 سال

«دو یئون» از بیماری قلبی رنج می‌برد و قصد دارد برای انجام عمل جراحی قلب به آمریکا برود. اما او به تازگی با پسری آشنا شده است که دوست دارد اطلاعات بیشتری درباره‌ی او بدست آورد و از این رو از دوست صمیمی‌اش درخواست می‌کند او را زیر نظر بگیرد تا او از جرحی قلب بازگردد

فیلم دختر قرن بیستم ؛ فدارکاری در راه عشق

فیلم دختر قرن بیستم با عنوان اصلی «20th century girl» درامی عاشقانه از سینمای رو به رشد کره جنوبی است که در سال 2022 اکران شده است. این فیلم روایت دو دختر دبیرستانی است، دخترانی که دو دوست جان در جان هستند و یکی از آنها عاشق پسری می‌شود و از دوستش می‌خواهد درباره‌ی او تحقیق کند. اما این تحقیقات به نتیجه‌ی دیگری منجر می‌شود.

«وی ری بنگ» کارگردان و نویسنده‌ی این فیلم سینمایی است. او از سال 2014 وارد عرصه‌ی سینما شد و فیلم «دختر قرن بیستم» دومین اثر سینمایی او محسوب می‌شود. در این فیلم بازیگرانی همچون «یو جئونگ کیم»، «لونا یوکی» و «یو جو هان» ایفای نقش کرده‌اند. فیلم دختر قرن بیستم در اکتبر 2012 اکران شد و پس از اکران نقدهای متفاوتی درباره‌ی آن نوشته شد.

ماجرای انتخاب اسم فیلم

عنوان این فیلم اشاره به وقوع حوادث این داستان در واپسین سال قرن 20 اشاره دارد. تمامی حوادث داستان در سال 1999 رخ می‌دهد و این دو دوست در این سال است که حوادثی را از سر می‌گذرانند که تمام زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از این رو تهیه‌کننده نام این اثر را «دختر قرن بیستم» گذاشته است که اشاره به ماجرای عاشقی این دو نوجوان در آن سال‌ دارد.

نگاهی کوتاه به فیلم دختر قرن بیستم

فیلم «دختر قرن بیستم» درباره‌ی دو دختر نوجوان به نام‌های «بورا نا» و «دو یئون» است که در دبیرستان به تحصیل مشغول هستند. «بورا نا» دختر هفده ساله‌ای است که بسیار باهوش و مستعد است و دوستی به نام «دو یئون» دارد. آنها رفیق جان در جان هستند و دوستی عمیقی با هم دارند.

«دو یئون» از بیماری قلبی رنج می‌برد و قصد دارد برای انجام عمل جراحی قلب به آمریکا برود. اما او به تازگی با پسری آشنا شده است که دوست دارد اطلاعات بیشتری درباره‌ی او بدست آورد و از این رو از دوست صمیمی‌اش درخواست می‌کند او را زیر نظر بگیرد تا او از جرحی قلب بازگردد.

«دو یئون» به آمریکا می‌رود و «بورا نا» آن پسر را دنبال می‌کند و فعالیت‌های او را زیر نظر می‌گیرد. او برای اینکه بیشتر با شخصیت او آشنا شود با او دوست می‌شود و وقتی آن پسر به او ابراز علاقه می‌کند، «بورا نا» دست رد به سینه‌اش می‌زند. مدتی بعد او با دوست آن پسر آشنا می‌شود و با هم صمیمی می‌شوند.

«دو یئون» از آمریکا بر می‌گردد و جراحی قلب به خوبی انجام شده است. وقتی «بورا نا» به او می‌گوید که چه کسی را در این مدت زیر نظر داشته متوجه می‌شود که دچار اشتباه شده است. او پسر دیگری را زیر نظر گرفته بود و به اشتباه نیز با پسری دوست شده بود که نامزد دوستش بود. «بورا نا» چیزی بروز نمی‌دهد اما ارتباط خود را با آن پسر قطع می‌کند.

پس از مدتی در اواخر سال 1999، برای زندگی نزد مادرش به نیوزلند می‌رود و به ایمیل‌های «دو یئون» نیز پاسخ نمی‌دهد.

دهه‌ها از این ماجرا می‌گذرد تا اینکه در سال 2019 دعوتنامه‌ای برای بازدید از یک گالری در کره دریافت می‌کند. در آن گالری متوجه می‌شود که آثار نمایش داده شده در آن گالری متعلق به مردی است که برادر نامزدی است که از او دور شد. آنها با هم به گفت‌و‌گو می‌پردازند و پسر اعتراف می‌کند که برادرش خیلی وقت است که مرده است اما تجربه‌ی آن عشق بهترین روزهای زندگی او بود و همیشه از آن یاد می‌کرد.

سکانس طلایی فیلم دختر قرن بیستم

سکانس آخر فیلم بهترین سکانس فیلم است. «بورا نا» در کنار برادر نامزد سابقش نشسته است و به تصاویر دو دهه‌ی قبل نگاه می‌کنند.

ماجرای «هالیو» و موج کره‌ای

«هالیو» واژه‌ای است که در چند دهه‌ی اخیر جعل شده است و به گسترش فرهنگ کره‌ای در سراسر جهان اشاره دارد. کره‌ی جنوبی با ساخت سریال‌های تاریخی و در ادامه آهنگ‌های گروه «کی پاپ» توانست به سرعت در کشورهای دیگر نفوذ فرهنگی داشته باشد.

در حوزه‌ی فیلم نیز با فیلم‌هایی همچون «انگل» و سریالی همچون «بازی مرکب» توانست این موج را گسترش دهد، به طوری که فرهنگ کره‌ای هم اکنون بیش از صد میلیون طرفدار در سراسر جهان دارد.

این نشان از رشد قدرت نرم کره‌ی جنوبی در گسترش فرهنگ و از سوی دیگر بازده‌ی مالی آن دارد زیرا پیش‌بینی شده است در سال 2025 نزدیک به 25 میلیون گردشگر از این کشور بازدید کنند که تحولی در بازار این کشور محسوب می‌شود.

فیلم دختر قرن بیستم را چطور ببینیم؟

اگر به فیلم‌های کره‌ای علاقه‌ دارید و از تماشای فیلم‌های درام و عاشقانه لذت می‌برید می‌توانید فیلم «دختر قرن بیستم» را در رسانه‌ پلانو‌ به طور رایگان و با بهترین کیفیت در بستر VOD تماشا کنید. در سالهای اخیر شبکه‌های VOD محبوب‌ترین سایت‌های اینترنتی پخش فیلم محسوب می‌شوند که با توسعه زیرساخت‌های اینترنت و بالارفتن سرعت دسترسی به اینترنت در تمام جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. شبکه‌هایی همچون «نتفلیکس» نیز از فضای VOD برای نمایش خانگی استفاده می‌کنند و مخاطبانی در تمام دنیا دارند. در ایران نیز با گسترش بستر اینترنت این امکان به وجود آمده است تا خانواده‌ها در هر زمان و مکانی صرفا با دسترسی به اینترنت بتوانند از فیلم‌های مورد علاقه‌ی خود را تماشا کنند.

فیلم‌های مرتبط با دختر قرن بیستم

دیدگاه‌ها
دریافت اعلان notif

مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟