یک شرور باستانی دوباره برای تسخیر و نابودی زمین، لشکرش را آماده می‌کند. ابرقهرمان‌ها به تنهایی قادر به مقاومت نیستند. بتمن، واندروومن، سایبورگ، آکوامن و فلش باید بدون سوپرمن، مأموریت نجات زمین را آغاز کنند.

فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر : به تنهایی نمی‌توانی دنیا را نجات دهی

فیلم سینمایی لیگ عدالت زک اسنایدر Justice League Snyder Cut در سال 2020 به نمایش درآمد. این فیلم آمریکایی در ژانر اکشن ابرقهرمانی ساخته شده است. لیگ عدالت نسخه تغییر یافته فیلم لیگ عدالت 2017 به سلیقه کارگردان اصلی آن، زک اسنایدر است و پنجمین عنوان از دنیای توسعه یافته دی سی به شمار می‌رود. فیلمنامه کریس تریو بر اساس خط داستانی تریو، اسنایدر و ویل بیل نوشته شد. فیلم توسط برادران وارنر تولید و در شبکه HBO Max به نمایش درآمد. بتمن (بن افلک)، سوپرمن (هنری کویل)، زن شگفت‌انگیز (گل گدوت)، سایبورگ (ری فیشر)، آکوامن (جیسون موموآ) و فلش (ازرا میلر) شخصیت‌های ابرقهرمان این فیلم هستند که در برابر استپن ولف (کیران هایندز) و اربابش دارک‌ساید (ری پورتر) قرار گرفته و باید دنیا را نجات دهند.

همه برای یک هدف

دو هزار سال قبل: دارک ساید، فردی خبیث از سیاره آپوکالیپس و لشکر پارادیمون‌ها به زمین حمله کردند تا با استفاده از جعبه‌های مادر، زمین را تسخیر و تبدیل به یک کپی از سیاره جهنمی خود کنند. زمینیان گروهی متحد علیه او ایجاد می‌کنند. اتحاد خدایان المپ، آمازون‌ها، آتلانتیسی‌ها، انسان‌ها و یک گرین لنترن دست به دست هم، او را شکست و از زمین فراری دادند. دارک ساید نتوانست جعبه‌های سه‌گانه را با خود ببرد. هر جعبه نزد یکی از آمازون‌ها، آتلانتیسی‌ها و انسان‌ها ماند تا از آن محافظت شود.
زمان حال: کشته‌شدن سوپرمن در نبرد با دومزدی (در فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت (2016)) باعث فعال‌شدن جعبه‌های مادر شد. استپن ولف، یکی از سرداران طرد شده دارک ساید، با اطلاع از فعال شدن جعبه‌ها، برای وحدت سه جعبه و عمل به نقشه قدیمی دارک ساید به زمین حمله می‌کند. ابرقهرمانان به تنهایی قادر به مقابله با این خطر نیستند و باید در کنار هم برای نجات زمین تلاش کنند. اتحادی که به راحتی به دست نمی‌آید.

فیلم عدالت زک اسنایدر: یک فیلم پرماجرا

پس از موفقیت زک اسنایدر Zachary Edward Snyder‌ در چند فیلم فانتزی و ابرقهرمانی نظیر 300 در سال 2007، نگهبانان Watchmen 2009 و ساکر پانچ Sucker Punch 2011، دی سی او را برای ساخت فیلمی تازه از شخصیت سوپرمن، با نام Man of Steel‌ 2013 برگزید.‌موفقیت این فیلم راه را برای ساخت بتمن دربرابر سوپرمن: طلوع عدالت Batman v Superman: Dawn of Justice 2016 باز کرد و هچنین اجازه داده شد تا اولین فیلم لیگ عدالت را نیز کلید بزند. اسنایدر در روزهای پایانی آماده‌سازی لیگ عدالت نسخه 2017، به دلیل مرگ دخترش سوگوار شده بود. بنابراین استودیو تکمیل فیلم را به جاس ودون سپرد.‌ودون بنا به خواسته استودیو تغییراتی در فیلمنامه داد و برخی صحنه‌ها را مجدد فیلمبرداری کرد. همچنین برای کم‌شدن زمان حدود 4 ساعت فیلم، تعدادی از صحنه‌ها را کوتاه و پیشینه برخی شخصیت‌ها را نیز کم کرد.‌

استودیو فضای فیلم اسنایدر را بیش از حد تیره و تار می‌دانست و علاقه داشت طنز و شوخی بیشتری (همانند آثار مارول) در فیلم وجود داشته باشد. ودون برای این منظور با فیلمبرداری مجدد، تغییر نور و رنگ تصاویر و دستکاری در تدوین، طنز و روشنی بیشتری به فیلم افزود. خروجی نهایی فیلم، چه در گیشه و چه در نظر مخاطبان و منتقدین، شکست بزرگی محسوب شد. فیلم به وضوح چندپاره و نامفهوم بود. با اینکه خروجی نهایی امضای زک اسنایدر داشت ولی عملا جهان بینی او در فیلم از بین رفته بود.

با اینکه اسنایدر هیچ‌وقت این نسخه را نگاه نکرد ولی با توجه به صحبت‌های همسر و دوستانش متوجه تفاوت عظیم فیلم با آنچه در ذهن داشت، شد و اعلام کرد که دوست دارد فیلم را بر اساس سلیقه خودش تکمیل کند.‌نهایتأ و پس از کش و قوس‌های فراوان، شرکت AT&T مالک اچ بی او پذیرفت که 70 میلیون دلار بودجه اضافه به زک اسنایدر بدهد تا او نسخه مورد نظر خود را بدون دخالت وارنر بسازد. اسنایدر جلوه‌های ویژه را تکمیل کرد، موسیقی متن را تغییر داد، تدوین را به سلیقه خود انجام داد و برخی صحنه‌ها را دوباره فیلمبرداری کرد. استودیو برای نسخه 242 دقیقه‌ای او پیشنهاد پخش به صورت یک مینی سریال داد ولی اسنایدر موافق نبود و نهایتأ به صورت فیلم از VOD اچ بی او منتشر شد.

کارگردان راضی، طرفداران راضی، منتقدان راضی‌

بعد از ناامیدی قبلی، لیگ عدالت زک اسنایدر رضایت طرفداران را بدست آورد. از آن فیلم ناامیدکننده دیگر خبری نبود و از 120 دقیقه لیگ عدالت، کمتر از یک ساعت، آن هم با تغییرات زیاد، در نسخه اسنایدر استفاده شد. با اینکه ریتم فیلم کندتر شده بود ولی از طرفی به همه ابرقهرمان‌ها و شخصیت‌ها به اندازه کافی پرداخته شده و بهتر درک می‌شدند. سبک بصری و موسیقی با فیلم بتمن در برابر سوپرمن، عنوان قبلی دنیای دی سی که آن را هم زک اسنایدر کارگردانی کرده بود، هماهنگ‌تر شد. اسنایدر حتی بازی بهتری از بازیگران گرفت و دارک ساید را به عنوان ابر شرور، بیشتر در فیلم دخیل کرد. لحن فیلم به دنیای تلخ و سیاه مورد انتظار طرفداران از کامیک‌های دی سی نزدیک‌تر بود و لحظات طنز و عاطفی فیلم به مقدار متناسبی در آن استفاده شده بود.

اسنایدر بدمن‌های فیلم را نیز تقویت کرد. استپن ولف ضعیف و کتک‌خور فیلم ودون، تبدیل به فردی مصمم و باهوش شد که همه هدفش، تقدیم زمین به ارباب خود بود. نبرد شرورها و ابرقهرمانان نیز کیفیت بهتری پیدا کرد و پر هیجان‌تر ساخته شد. مقایسه نمرات این دو نسخه از لیگ عدالت خود گویای تفاوت است. تدوین زک اسنایدر در وبسایت معتبر IMDB امتیاز 8 را بدست آورد که در مقابل امتیاز 6.1 نسخه قبلی پیشرفت چشمگیری است. نظرات وبسایت راتن تومیتوز هم تفاوت تقریبا دوبرابری 71 درصد در برابر 39 درصد را نشان می‌دهد. حتی منتقدین سختگیر متاکریتیک هم رضایت 45 درصدی خود را به به 54 درصد افزایش دادند.

فیلم سینمایی لیگ عدالت زک اسنایدر Justice League Snyder Cut را کجا آنلاین تماشا کنیم؟

فیلم اکشن ابرقهرمانی مهیج لیگ عدالت زک اسنایدر را می‌توانید از VOD پلانو با کیفیت HD و دوبله فارسی به صورت آنلاین تماشا کنید. با تماشای آنلاین این فیلم می‌توانید ببینید ابرقهرمانان در برابر شرور باستانی چه خواهند کرد؟

 • ژانر فیلم چیست؟
 • فیلم در ژانر اکشن ابرقهرمانی قرار می‌گیرد.

 • نمره فیلم در سایت‌های معتبر چند است؟
 • نمره 8 در IMDB و 71 درصد نظرات مثبت در راتن تومیتوز کسب کرد.

 • کشور سازنده فیلم کدام است؟
 • کشورسازنده فیلم امریکا است.

 • کدام بازیگران معروف در فیلم حضور دارند؟
 • بن افلک، گل گدوت و جیسون موموآ از بازیگران معروف آن هستند.

 • کارگردان فیلم چه کسی است؟
 • فیلم توسط زک اسنایدر کارگردانی شده است.

 • فیلم های معروف دیگر کارگردان چیست؟
 • 300، بتمن علیه سوپر من و مرد پولادین از فیلم‌های معروف فوکوا هستند.

 • آیا تماشای فیلم محدودیت سنی دارد؟
 • فیلم برای افراد بالاتر از 17 سال مناسب است.

 • کدام شرکت فیلم را پخش می کند؟
 • فیلم از شبکه HBO Max پخش شد.

 • زمان فیلم چند دقیقه است؟
 • فیلم چهار ساعت و دو دقیقه است.

 • آیا فیلم قسمت‌های دیگری هم دارد؟
 • فیلم دنباله‌ای بر بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت است.

 • آیا فیلم براساس داستانی واقعی‌ است؟
 • فیلم از یک ماجرای واقعی برای چند خبرنگار خارجی در بوسنی الهام گرفته شده است.

  فیلم‌های مرتبط با عدالت زک اسنایدر

  دیدگاه‌ها
  دریافت اعلان notif

  مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟