نگهبانان کهکشان مورد حمله آدام وارلاک قرار می‌گیرند. راکت مصدوم می‌شود ولی به دلیل وجود دکمه انفجار در بدنش، دوستان قادر به درمانش نیستند. آن‌ها باید کد خنثی‌سازی پیدا کنند در حالی که تکامل عالی و شاهزاده عایشه به دنبال نابودی آن‌ها هستند. همراه با پلانو از تماشای آنلاین دوبله فیلم نگهبانان کهکشان 3 لذت ببرید.

فیلم نگهبانان کهکشان3؛ آخرین مأموریت دارودسته ناجور

فیلم ابرقهرمانی نگهبانان کهکشان بخش 3 Guardians of the Galaxy Vol. 3‌ آخرین قسمت از سه‌گانه نگهبانان کهکشان است و در بهار سال 1402(سال2023) اکران شد. این فیلم اکشن ماجراجویانه و کمدی توسط جیمز گان نوشته و کارگردانی شده‌است. جیمز گان دو قسمت قبلی را نیز خودش نوشته و کارگردانی کرده بود.

شخصیت‌‌ای این فیلم بخشی از دنیای مارول هستند و به عنوان سی و دومین فیلم از این مجموعه اکران شده‌است. مارول استودیوز فیلم را تهیه کرده و توسط استودیوی سینمایی والت دیزنی منتشر کرد.

کریس پرت(پیتر کویل)، زوئی سالدانا (گامورادرکس)، کارن گیلان (نبیولا)، پام کلمنتیئف (منتیس)، وین دیزل (گروت)، بردلی کوپر (راکت)، شان گان (کراگلین اوفونتری)، چوکودی ایووجی (تکامل عالی - High Evolutionary)، ویل پولتر (آدام وارلاک) و الیزابت دبیکی (عایشه) در نقش‌های اصلی فیلم حضور دارند.

فیلم نگهبانان کهکشان 3

تکامل عالی در تلاش برای نابودی گونه‌ها

نگهبانان کهکشان در مقر تازه خود مورد حمله آدام وارلاک، مخلوق شاهزاده عایشه قرار می‌گیرند. راکت در این حمله مصدوم می‌شود ولی دوستانش قادر به درمان او نیستند. برای درمان، دکمه انفجاری که در بدن راکت قرار دارد باید خنثی شود. آن‌ها به امید پیداکردن کد خنثی‌کننده، به سمت اورگوسفر مقر اورگوکورپ حرکت می‌کنند.‌

تکامل عالی نام دانشمند دیوانه‌ایست که در جستجوی ساختن نژاد برتر، دست به آزمایشات ناجوانمردانه روی موجودات می‌زند. راکت نیز دستپخت اوست. تکامل عالی در تلاش برای بازپس‌گرفتن راکت است. از طرفی هنوز شاهزاده عایشه به دنبال انتقام از نگهبانان است.

نگهبانان در سفری پر ماجرا باید دوست خود را نجات داده و از چنگال تکامل عالی، آدام وارلاک و شاهزاده عایشه بگریزند.

سه گانه شیرین تکمیل می‌شود

دنیای ابرقهرمانان مارول همیشه پر از نمک و شوخی بوده و هست. ابرقهرمانان مارول بر خلاف ابرقهرمانان دی سی، خشک و عصا قورت داده نیستند و به زندگی و انسان‌ها امیدوارند.

با انتشار قسمت اول سه‌گانه نگهبانان کهکشان در سال 2014، طرفداران با شخصیت‌های جذاب، ناجور و دست و پا چلفتی‌ای روبرو شدند که حتی بانمک‌تر از ابرقهرمانان معروف مارول هستند. یک راکون سخنگو، یک درخت انسان‌نمای افسرده و رهبری که نیمه انسان و نیمه آسمانی است و هیچ چیز برایش آنچنان جدی نیست. تعدادی دیگر از شخصیت‌های عجیب نیز هستند که پر از شگفتی و شوخ طبعی‌اند.

موفقیت و فروش قسمت اول باعث شد که مارول قسمت دوم را در سال 2017 و قسمت سوم و پایانی سرگذشت این گروه را برای سال 2023 برنامه‌ریزی کند.

واکنش مثبت مخاطبان و منتقدان، شادی مارول

نگهبانان کهکشان بخش 3 بعد از انتشار مورد پسند علاقه‌مندان دنیای مارول قرار گرفت و منتقدان هم آن را ستودند. منتقدان فیلم را بازگشت مارول به ریل قدیمی و مورد پسند سابق قلمداد کردند و روند داستان را پرکشش و پرهیجان و مملو از غافلگیری‌های جذاب ارزیابی کردند.‌

داستان فیلم در میان اکشن و کمدی به سبک گان، بااحساس و پرجزییات روایت می‌شود و سرخوردگی ناشی از چند فیلم کم‌فروغ اخیر از دنیای مارول را جبران می‌کند.

جلوه‌های ویژه فیلم همانند همه کارهای مارول با کیفیت و پرجاذبه و عظیم ساخته شده‌اند و در کنار فیلمنامه پرجزییات گان، همنشینی جذابی ایجاد کرده‌اند. بر خلاف برخی از تولیدات تازه مارول، بیننده فکر نمی‌کند که فقط در حال تماشای هنرنمایی تکنسین‌های رایانه‌ای است.

منتقدان در سایت راتن تومیتوز،‌ 82٪ نظر مثبت از 93 بررسی داده‌اند و فیلم در سایت IMDB با کسب نمره عالی 8.3 همه را به دیدن فیلم ترغیب کرده است.

نگهبانان کهکشان 3

قسمت سوم بخشی از فاز پنجم دنیای سینمایی مارول

در دنیای مارول، همه شخصیت‌ها به نوعی با هم مرتبطند و در فیلم‌های مختلف متناسب با شرایط قصه در کنار هم قرار دارند. داستان نگهبانان کهکشان بخش 3 سه سال بعد از داستان دو فیلم انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (2018) و انتقام‌جویان: پایان بازی (2019) رخ می‌دهد. این فیلم 32 امین فیلم دنیای مارول و در فاز پنجم این دنیا به علاقه‌مندان عرضه شد.

با این قسمت، داستان این گروه به پایان رسید ولی اعضای آن در فیلم‌های دیگر مارول حضور خواهند داشت. البته هنوز احتمال دارد که بر اساس برخی از شخصیت‌‌های این گروه، فیلم‌های جداگانه‌ای در آینده ببینیم.

جیمز گان خالق نگهبانان کهکشان

جیمز گان James Francis Gunn Jr. نویسنده و کارگردان فیلم متولد سال 1966 در ایالت میزوری آمریکاست. او از اواسط دهه 90 میلادی با نوشتن فیلمنامه و کارگردانی مشترک‌فیلم کمدی مستقل ترومئو و ژولیت‌فعالیت سینمایی خود را آغاز کرد. گان از همان ابتدا طبع شیرین خود را نشان داد و مسیر آینده را بر اساس شوخ طبعی گذاشت.

گان از سال 2002 با نوشتن فیلمنامه فیلم اسکوبی دو و طلوع مردگان وارد هالیوود شد. فیلم‌های ترسناک دومین ژانر مورد علاقه گان بوده و از آن زمان همیشه میان ژانر کمدی و ترسناک در نوسان بوده‌است.

گان سه‌گانه نگهبانان کهکشان را خودش نوشت و کارگردانی کرد، بنابراین گزاف نیست اگر بگوییم که او خالق کل این مجموعه است. خوب یا بد این شخصیت‌ها به عهده جیمز گان است که البته توجهات مخاطبان نشان داد که وجه خوبش به نکات منفی‌اش می‌چربد.‌

جیمز گان در میانه سه‌گانه، سری هم به دنیای دی سی زده‌است. فیلم جوخه انتحار The Suicide Squad در سال 2021 توسط او نوشته و کارگردانی شد. رد پای زبان شیرین و شوخ طبع گان حتی در میان شخصیت‌های تلخ و عبوس دی سی نیز قابل مشاهده‌است.

فیلم نگهبانان کهکشان 3‌ را چگونه تماشا کنیم؟

فیلم فانتزی و ماجراجویانه نگهبانان کهکشان بخش 3 Guardians of the Galaxy Vol. 3‌ را به صورت آنلاین از رسانه پلانو با کیفیت HD و دوبله فارسی اختصاصی تماشا کنید. همراه پلانو از‌تماشای آنلاین‌فیلم لذت ببرید.

 • ژانر فیلم چیست؟
 • فیلم در ژانر فانتزی ماجراجویانه و کمدی قرار می گیرد.

 • نمره فیلم در سایت‌های معتبر چند است؟
 • منتقدان در سایت راتن تومیتوز، با 82٪ نظر مثبت از 93 بررسی و مخاطبان در سایت IMDB نمره 8.3 به فیلم دادند.

 • کشور سازنده فیلم کدام است؟
 • فیلم تولید کشور آمریکا است.

 • کدام بازیگران معروف در فیلم حضور دارند؟
 • کریس پرت، بردلی کوپر و وین دیزل از بازیگران و صداپیشگان معروف آن هستند.

 • کارگردان فیلم چه کسی است؟
 • جیمز گان فیلم را کارگردانی کرده است.

 • فیلم های معروف دیگر کارگردان چیست؟
 • قسمت‌های قبل نگهبانان کهکشان و جوخه انتحار معروف‌ترین فیلم های او هستند.

 • آیا تماشای فیلم محدودیت سنی دارد؟
 • فیلم مناسب افراد 13 سال به بالاست.

 • شرکت سازنده فیلم کدام است؟
 • مارول استودیو فیلم را تولید کرده است.

 • کدام شرکت فیلم را پخش می کند؟
 • حق پخش جهانی به دست کمپانی والت دیزنی است.

 • زمان فیلم چند دقیقه است؟
 • فیلم دو ساعت و سی دقیقه است.

 • آیا فیلم قسمتهای دیگری هم دارد؟
 • فیلم قسمت سوم از سه گانه نگهبانان کهکشان است.

  فیلم‌های مرتبط با نگهبانان کهکشان 3

  دیدگاه‌ها
  دریافت اعلان notif

  مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟