فیلم ماموریت: غیرممکن – روزشمار مرگ قسمت اول Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

ماموریت: غیرممکن – روزشمار مرگ قسمت اول

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
7.9/10
4 مناسب برای بالاتر از 15 سال

ایتان هانت و دوستانش بار دیگر در برابر شروری خون‌سرد و بی‌رحم قرار می‌گیرند. کسی که همچون نیروی مخرب طبیعت، موجودیت آن‌ها را نشانه رفته است.

فیلم مأموریت غیرممکن7: ایتان هاوک در مسیر غیرممکن

فیلم سینمایی مأموریت: غیرممکن روزشمار مرگ قسمت اول Mission: Impossible Dead Reckoning Part One اکشن جاسوسی آمریکایی است که در بهار 2023 اکران خواهد شد. این فیلم هفتمین قسمت از مجموعه فیلم مأموریت غیرممکن با شخصیت ایتن هانت، مأمور همه فن حریف آمریکایی است.

تام کروز بازیگر مطرح هالیوود بار دیگر در قامت این شخصیت نترس و فداکار برای مقابله با باهوش‌ترین و بی‌رحم‌ترین بدمن‌های سینما قرار گرفت. این فیلم همانند دو قسمت قبلی توسط کریستوفر مک کوری کارگردانی شد. مک کوری فیلمنامه این قسمت را نیز نوشته است.‌

مأموریت غیر ممکن7 اولین قسمت از روزشمار مرگ است. قسمت دوم این داستان در حال آماده‌سازی برای اکران در سال 2024 است. مک کوری و تام کروز تهیه‌کنندگان اصلی فیلم هستند و کمپانی پارامونت پخش جهانی فیلم را به عهده دارد.

پلانو پیشنهاد می‌کند قبل از انتشار نسخه با کیفیت فیلم و تماشای آنلاین آن در پلانو با این متن همراه باشید.

فیلم مأموریت غیرممکن7 ترکیب آشنا در برابر دشمنی تازه

بازیگران این فیلم همان تیم آشنای این مجموعه هستند: تام کروز (ایتن هانت)، سایمون پگ (بنجی)، وینگ راموس (لوتر) و ربکا فرگوسن (ایلسا فاوست). ونسا کربی (آلانا) با شخصیت بیوه سفید، هنری چرنی (یوجین کیتریج) رییس سابق IMF (از اولین فیلم مأموریت غیرممکن 1996) دوباره به مجموعه بازگشته‌اند و هیلی اَتوِل (گریس) شخصیت تازه‌ای است که به فیلم وارد شده‌است.

دوباره بر لبه‌های اکشن و هیجان

ماراتن تولید این دو قسمت از مأوریت غیرممکن از آغاز سال 2019 تا 2022 ادامه داشت. کرونا و وسواس تیم تولید باعث طولانی شدن این انتظار شد.مک کوری و کروز تمام تکنولوژی روز سینما را به خدمت روایت داستان پر تنش ایتن هانت درآورده‌اند. این بار هم قرار است بهترین بدلکاری‌های واقعی و واقعی‌ترین جلوه‌های ویژه رایانه‌ای را در غالب روزشمار مرگ ببینیم

از سریال تا فیلم، مجموعه پرطرفدار

بروس گلر Bruce Geller در سال 1966 سریالی را طراحی و تهیه کرد که درباره مأموریت‌های اعضای یک سازمان جاسوسی مستقل و مخفی آمریکا به نام نیروی مأموریت غیرممکن the Impossible Missions Force (IMF) بود. این سریال به سرعت پرطرفدار شد و 7 فصل آن از شبکه CBS پخش شد.

در سال 1988، گلر مجددا تیم IMF را با شخصیت‌های جدید دور هم جمع کرد. اتفاقات این مجموعه دو فصلی، 15 سال بعد از اتفاقات آخرین فصل دوره اول رخ می‌داد.

در سال 1996 برایان دی پالما، کارگردان موفق آمریکایی دست روی این تیم آموزش دیده گذاشت. اعضای IMF این بار و در جریان یک مأموریت مهم، خود قربانی بودند. ایتن هانت با بازی تام کروز، به عنوان شخصیت اصلی فیلم، باید ضمن انجام مأموریت، بی‌گناهی خود را اثبات می‌کرد.

مخلوق بروس گلر در دستان تام کروز

بعد از اکران فیلم اول از مجموعه در سال 1996، شخصیت هانت به محور ماجراهای مأموریت غیرممکن تبدیل شد. شخصیتی که نوعی جیمز باند آمریکایی محسوب می‌شود. فردی باهوش، فداکار، جنگجو و با احساس که علی‌رغم پشتیبانی‌نشدن توسط سازمان، همیشه در مسیر حل مشکلات تلاش کرده‌است. البته بدمن‌های داستان همواره توجه ویژه‌ای به هانت داشته و با دست گذاشتن روی نقاط ضعفش (خانواده و دوستان) بارها برای از راه به در کردنش کوشیده‌اند.

ایتن هانت شخصیت مورد علاقه کروز است. تام کروز در اوج جوانی (34 سالگی) وارد این مجموعه و شخصیت شد و هنوز در سن 60 سالگی، از آن دست نکشیده است. البته باید حق داد که او تا امروز توانسته، بینندگان را متقاعد کند که جوانی و شادابی هانت 34 ساله را دارد.

مأموریت‌های غیرممکن، در فراز و نشیب

فیلم‌های ماموریت غیرممکن، همیشه اکشن ناب و لحظات پرهیجانی برای بینندگان به ارمغان آورده است ولی کیفیت آن‌ها همیشه یکسان نبوده‌است. پارامونت چند بار سعی کرد با تغییر تیم نویسنده و کارگردان، ضعف‌های فیلم را کاهش دهد. بعد از دو سه قسمت کمتر موفق، در سال 2011 کریستوفر مک کوری به عنوان حلقه مفقوده مجموعه پیدا شد و بعد از استقبال مخاطبان، تا به امروز کار را با او ادامه پیدا کرد.

مک کوری، استاد هیجان در فیلمنامه

کریستوفر مک کوری Christopher McQuarrie فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی، متخصص اکشن و هیجان در فیلمنامه‌ها و فیلم‌هایش است. استعداد او در شاهکار فیلمنامه‌نویسی‌اش، مظنونین همیشگی 1995 نمایان شد و تمام جوایز فیلمنامه‌نویسی را در آن سال درو کرد.

مک کوری فیلمنامه فیلم‌های اکشن جذاب و پرفروشی نظیر توریست 2010، جک ریچر 2012، مومیایی 2017، تاپ گان دو 2022 را نوشته‌است.

وی از سال 2000 کارگردانی را نیز به رزومه موفقش افزود و تا امروز چهار فیلم از مجموعه مأموریت غیرممکن را علاوه بر فیلمنامه‌نویسی، کارگردانی کرده‌است.

بازتعریف ایتان هانت توسط مک کوری

مک کوری علاوه بر ارتقای اکشن مجموعه، خط داستانی آن را بسیار جذاب‌تر کرد. بدمن‌های باهوش و بسیار بی‌رحم در کنار مأمور زن انگلیسی که کاریزما و جذابیت زیادی هم برای بینندگان و هم برای اتان هانت داشت، باعث شد که توازن فیلمنامه حفظ شده و خون تازه‌ای به آن تزریق شود. هانت در فیلم‌های مک کوری، احساسات بیشتری در کار دخیل می‌کند و جدا از هدف انسانی و سازمانی، به نوعی درگیر مسئله‌ای شخصی هم هست. این موضوع او را از ماشین کشتار و اکشن به سطح بالاتر و ماندگارتری می‌برد.

تام کروز و مک کوری، ترکیب برنده

تام کروز و کریستوفر مک کوری در فیلم والکیری 2008 به هم رسیدند. این فیلم که با فیلمنامه مک کوری و کارگردانی برایان سینگر تولید شده بود، محل آشنایی و ارتباط این دو شد.‌

مک کوری در سال 2012‌ جک ریچر را برای کروز نوشت و کارگردانی کرد. این دو از آن پس در لبه فردا، جک ریچر دو، مومیایی و مأموریت‌های غیرممکن شانه به شانه در حال تولید اکشن‌های ناب و پرهیجان برای بینندگان هستند.‌

استادی مک کوری و تلاش و توان تام کروز در اجرای اکشن‌ها باعث شد که با دیدن نام این دو بر سر در سینما، خیال مخاطب از دیدن بالاترین کیفیت اکشن و واقعی‌بودن بیشتر بدلکاری‌ها راحت شود.

فیلم ماموریت غیرممکن7 را کجا آنلاین تماشا کنیم؟

فیلم اکشن و ماجراجویانه ماموریت: غیرممکن روزشمار مرگ قسمت اول را می‌توانید به محض انتشار نسخه با کیفیت از VOD پلانو با کیفیت HD و با دوبله اختصاصی، آنلاین تماشا کنید. ایتان هاوک و دوستانش مطمئنا دوباره ما را با اتفاقات غیرقابل باور، شگفت‌زده خواهند کرد.

 • ژانر فیلم چیست؟
 • فیلم در ژانر اکشن و جاسوسی قرار می‌گیرد.

 • کشور سازنده فیلم کدام است؟
 • فیلم تولید کشور آمریکا است.

 • کدام بازیگران معروف در فیلم حضور دارند؟
 • تام کروز، ربکا فرگوسن و سایمون پگ از بازیگران معروف آن هستند.

 • کارگردان فیلم چه کسی است؟
 • کریستوفر مک‌کوری فیلم را کارگردانی کرده است.

 • فیلم‌های معروف دیگر کارگردان چیست؟
 • جک ریچر و مأموریت غیرممکن 6 از معروف‌ترین فیلم‌های او هستند.

 • آیا تماشای فیلم محدودیت سنی دارد؟
 • فیلم مناسب افراد 13 سال به بالاست.

 • شرکت سازنده فیلم کدام است؟
 • اسکای دنس مدیا فیلم را تولید کرده‌اند.

 • کدام شرکت فیلم را پخش می کند؟
 • صاحب امتیاز و حق پخش جهانی برای کمپانی پارامونت است.

 • محل فیلمبرداری کجاست؟
 • این فیلم در لندن، رم، نروژ و امارات فیلمبرداری شد.

 • آیا فیلم سایت رسمی دارد؟
 • www.missionimpossible.com

 • آیا فیلم قسمت‌های دیگری هم دارد؟
 • این فیلم 6 قسمت قبلی دارد و یک قسمت در آینده اکران خواهد شد.

  فیلم‌های مرتبط با ماموریت: غیرممکن – روزشمار مرگ قسمت اول

  دیدگاه‌ها
  دریافت اعلان notif

  مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟