در فیلم آکوامن و پادشاهی گمشده (Aquaman and the Lost Kingdom 2023) وقتی یک نیروی باستانی مخوف آزاد می‌شود، آکوآمن باید آتلانتیس را از نابودی نجات دهد. او در این راه باید دست به ائتلاف با شخصیتی خاص بزند.‌ این فیلم در واقع دنباله‌ای است بر فیلم آکوامن که در سال 2018 ساخته شده و با عنوان آکوامن 2 هم شناخته میشود. این فیلم پرستاره به کارگردانی جیمز وان همراه با ستارگانی مثل جیسون موموا، بن افلک، نیکول کیدمن و امبر هرد در 22 دسامبر 2023 مصادف با 1 دی 1402 اکران خواهد شد. کمپانیهای تولید کننده فیلم، برادران وارنر، دی سی و اتمیک مانستر هستند. کار توزیع و انتشار هم به عهده کمپانی برادران وارنر است.

فیلم آکوامن و پادشاهی گمشده؛ جیمز وان و ستاره‌های دنباله‌دار

فیلم «آکوامن و پادشاهی گمشده» به عنوان پانزدهمین فیلم از دنیای توسعه‌یافته دی سی در اواخر سال 2023 اکران خواهد شد. این فیلم دنباله آکوآمن 2018 است و جیمز وان همانند نسخه قبل، آن را کارگردانی کرده است. دی سی استودیوز سازنده این فیلم برای پخش توسط کمپانی برادران وارنر است.

شخصیت اصلی این فیلم از‌ آکوامن (Aquaman) خلق شده توسط مورت وای سینگر و پال نوریس از کامیک بوک‌های دی سی اقتباس شده است. طرح قصه این قسمت توسط‌ جیسون موموآ در زمان ساخت فیلم سال 2018 توسعه داده شد و بعدتر‌ فیلمنامه را دیوید لزلی جانسون مک گولدریک به رشته تحریر درآوردند. شخصیت‌های اصلی این فیلم به ااین شرح هستند

 • جیسون موموآ (آکوآمن)
 • امبر هرد (مِرا)،
 • نیکول کیدمن (مادر آکوآمن)
 • ویلیم دفو (نویدیس وولکو)
 • دولف لوندگرن (شاه نروس)
 • پاتریک ویلسون (اورم)
 • یحیی عبدالمتین دوم (دیوید کین/ مانتای سیاه)‌

جیسون موموا در فیلم آکوامن 2

درباره کاراکترهای اصلی فیلم بیشتر بدانیم

 • آکوآمن/اورین/آرتورکِری: پادشاه نیمه انسان نیمه آتلانتیسی، آتلانتیس که می‌تواند با قدرت با سرعت مافوق صوت در آب حرکت کرده و جانوران دریا را به خدمت بگیرد. او از موسسان لیگ عدالت نیز هست. داستان زندگی او در آکوآمن 2018 روایت شد.
 • مرا: شاهزاده سرزمین زِبِل و دختر شاه نروس که نامزد آکوآمن است. او می‌تواند با تله‌پاتی با موجودات آتلانتیسی ارتباط برقرار کند و آب را با نیروی ذهن کنترل کند.
 • اورم ماریوس: برارد ناتنی آکوآمن که شاه قبلی آتلانتیس بود و در آکوآمن 2018 به دلیل جنایاتش توسط آکوآمن زندانی شد.
 • نویدیس وولکو: دوست و مشاور خردمند آکوآمن‌
 • دیوید کین/ مانتای سیاه: یک دزد دریایی بی رحم که قصد دارد انتقام خون پدرش را از آکوآمن بگیرد. او بریا اهدافش، لباس زرهی آتلانتیسی و قدرت سه‌گانه سیاه را به کار می‌گیرد.

آکوآمن، پادشاه دنیای زیر آب

در سال 1941 اولین‌بار شخصیت آکوآمن در کتاب‌های مصور دی سی معرفی شد. او از پدری انسان و مادری اهل آتلانتیس قلمرو گمشده انسانی در زیر دریا زاده شده است.‌

آتلانتیسی‌ها انسان‌هایی هستند که طی قرن‌ها زندگی در زیر آب، از نظر ژنتیکی با شرایط آن خو گرفته‌اند. آنها قادر به شنا زیر آب و تحمل فشار و شرایط عمق اقیانوس هستند و با آبشش تنفس می‌کنند. آتلانتیسی‌ها مدت کمی می‌توانند روی خشکی زنده بمانند.

آکوآمن پادشان آتلانتیس و همه اقیانوس‌هاست که به هفت قلمرو تقسیم شده‌اند. او با توجه به اینکه پدری انسان دارد می تواند مدت زیادی روی خشکی زندگی کند. وی با سرعتی باورنکردنی در آب شنا می‌کند، به تمام موجودات دریا فرمان می‌دهد، حواس فراانسانی داشته و اسلحه‌اش نیزه سه‌شاخ است. نکته جالب درباره آکوآمن این است که نیمی از بدنش آسیب‌پذیر است و نیمه آتلانتیسی‌اش نه.

فیلم آکوامن و پادشاهی گمشده

سفر آکوآمن در مسیر فیلم و سریال

تا سال‌ها به دلیلی ضعف تکنولوژِی، امکان اجرای نسخه سینمایی و لایو اکشن از این شخصیت وجود نداشت. در این دوران چندین سریال انیمیشن بر اساس این شخصیت در تلویزیون به نمایش درآمد که از جدیدترین آن‌ها قبل از دنیای توسعه‌یافته دی سی، Justice League: The Flashpoint Paradox (2011) را می‌ـتوان نام برد.

از سال 2004 دی سی برای ساخت فیلمی بر مبنای این شخصیت، تلاش را آغاز کرد ولی تا 2014 نتوانست به نتیجه‌ای برسد. در این سال دنیای توسعه‌یافته دی سی به مخاطبین معرفی شد و جیسون موموآ Jason Momoa‌ در نقش آکوآمن در فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت حضور پیدا کرد.‌

جیمز وان کارگردان با استعداد هالیوود از 2015 کار جدی روی فیلم را بر اساس فیلمنامه‌ای از ویل بیل آغاز کرد و فیلم در 2018 اکران شد.

اکران آکوآمن با استقبال مخاطبان همراه بود و فیلم که با هزینه حدود 200 میلیون دلار ساخته شده بود به فروش حیرت‌انگیز بیش از یک میلیارد و صد میلیون دلار رسید.‌

فیلم به نسبت دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی، داستان نویی داشت. معمولا ابرقهرمان‌ها روی زمین یا در فضا با دشمنان و آدم بدها مبارزه می‌کردند ولی این بار همه چیز زیر آب اتفاق می‌افتاد.

دنیای زیرآب بسیار جذاب و واقعی ساخته شده بود و موجوداتی که به صورت رایانه‌ای خلق شده بودند به خوبی در کنار بازیگران واقعی نمایش داده شدند. حرکت بازیگران زیر آب باورپذیر بود و قابلیت فرا انسانی آن‌ها نیز هواداران این شخصیت را راضی کرد.

دو دوست پشت فرمان آکوامن

جیمز وان (James Wan) کارگردان استرالیایی هالیوود در سال 2004 با ساخت فیلم ترسناک و اسلشر کم‌هزینه ولی پر مخاطب اره Saw استانداردهای ژانر را ارتقا داد. موفقیت این فیلم باعث شد که که به سرعت پله‌های ترقی در سینما را طی کند و قسمت‌های بعدی مجموعه اره را بسازد. تا پیش از آکوآمن او بیشتر به ساخت فیلم‌های ترسناک و اسلشر مشغول بود و تنها فیلم هفتم مجموعه سریع و خشمگین Furious 7 در ژانر دیگری توسط او تولید شده است.

جانسون مک گولدریک (David Leslie Johnson McGoldrick) فیلمنامه‌نویس آمریکایی کار در سینما را در دهه نود با دستیاری فرانک دارابونت در دو فیلم بزرگش، رهایی از شاوشنک و گرین مایل یا مسیر سبز آغاز کرد. او مدت‌ها از سینما دور بود تا اینکه با نویسندگی فیلم ترسناک یتیم Orphan 2009 به سینما بازگشت. مک گولدریک در چند فیلم با جیمز وان همکاری کرده و در آکوآمن اول نیز در تیم فیلمنامه‌نویسی شرکت داشت.

تولید آکوامن دوم، همه چیز سر حوصله

خوشبختانه موفقیت قسمت اول، تیم سازنده را به عجله نینداخت و البته کرونا هم مزید بر علت شد که بین دو نسخه، 5 سال فاصله بیفتد. برادران وارنر که از اعتماد به تیم تولید قسمت اول راضی بود، قسمت دوم را نیز به این دو دوست سپرد. آن‌ها همان موقع اعلام کردند که سر حوصله به قسمت دوم فکر خواهند کرد و حال باید دید دستپخت تازه آن‌ها چطور زوایای پنهان دنیای زیر آب را برای مخاطبان معرفی خواهد کرد.

آیا آکوامن 2 دنیای دی سی را احیا میکند؟

اولین آکوامن که در سال 2018 عرضه شد توانست در باکس آفیس خوب عمل کند و فروش خیره کننده ای داشته باشد. جیسون موموا در قامت یک ابرقهرمان توانست کاراکتری را ارائه دهد که با سوپر من و دیگر قهرمانان موفق دنیای دسی مقایسه شود. پس از آن اما فیلمهای بلک آدام و فیلم فلش در گیشه ضعیف ظاهر شدند و باکس آفیس خبر از شکست این فیلمها در میدان جذب مخاطب میداد.

سازندگان فیلم آکوامن و پادشاهی گمشده حالا نگران این موضوع هستند که آیا این فیلم جدید دنیای دی سی میتواند پایان بخش این ناکامی باشد یا خیر. آنچه در مصاحبه کارگردان و ستارگان این فیلم آمده همه نشان امیدواری است. کارگردان فیلم از مستقل بودن آن میگوید و موموا از نقاط درخشان فیلم. هر چه هست انتظارات از این فیلم زیاد است و باید منتظر اکران آن بود.

ششمین اعتبار داستانی نوشتن قصه یک فیلم ابرقهرمانی

جیسون موموآ اولین کسی بود که داستانی را برای دنباله Aquaman (2018) ارائه کرد، و اعتبار داستانی را برای فیلم آکوامن و پادشاهی گمشده 2023 دریافت کرد، و او ششمین فردی بود که اعتبار نوشتن یک فیلم ابرقهرمانی کتاب های مصور را دریافت کرد قبل از او‌ کریستورفر ریو برای سوپر من 1987، پل راد برای Ant-Man، رایان رینولدز برای ددپول 2018 و تام هاردی برای‌ و Venom 2021‌ و فیلمTaika Waititi - Thor‌ این‌ اعتبار را دریافت کرده بودند.

‌آکوامن 2 تحت تاثیر اختلافات امبر هرد و جانی دپ

در آکوامن 2 امبر هرد نقش ملکه مرا را دارد. این نقش و ایفای آن توسط امبر هرد حاشیه‌های زیادی به دنبال داشت. در جریان دادگاه جانی دپ و همسر سابقش امبر هرد موجی از انتقاد و نفرت در فضای مجازی متوجه امبر هرد شد تا جایی که بسیاری خواهان حذف او از فیلم بودند. در این راستا کمپینی با نزدیک به 5 میلیون امضا شکل گرفت و هدفش پایان دادن به حضور امبر هرد در فیلم بود.‌ حتی شایعاتی هم مطرح شد که قرار است امیلیا کلارک جایگزین او در فیلم آکوامن 2 شود.

فیلم ابرقهرمانی آکوآمن و پادشاهی گمشده را چگونه آنلاین تماشا کنیم؟

فیلم فانتزی و ماجراجویی آکوآمن و پادشاهی گمشده را به محض انتشار نسخه با کیفیت به صورت آنلاین از رسانه پلانو با کیفیت HD و دوبله فارسی اختصاصی تماشا کنید. دنیاهای زیر آب در انتظار کاوش و نجات آکوامن هستند. همراه با پلانو از تماشای آنلاین فیلم لذت ببرید.

 • ژانر فیلم چیست؟
 • فیلم در ژانر فانتزی اکشن ماجراجویی قرار می گیرد.

 • کشور سازنده فیلم کدام است؟
 • فیلم تولید کشور آمریکا است.

 • کدام بازیگران معروف در فیلم حضور دارند؟
 • جیسون موموآ، امبرهرد و ویلیم دفو از بازیگران معروف آن هستند.

 • کارگردان فیلم چه کسی است؟
 • جیمز وان فیلم را کارگردانی کرده است.

 • فیلم‌های معروف دیگر کارگردان چیست؟
 • فیلم اره، کانجرینگ و آکوآمن معروف ترین فیلم‌های او هستند.

 • آیا تماشای فیلم محدودیت سنی دارد؟
 • فیلم مناسب افراد 13 سال به بالاست.

 • شرکت سازنده فیلم کدام است؟
 • فیلم توسط دی سی استودیوز تولید شده است.

 • کدام شرکت فیلم را پخش می کند؟
 • برادران وارنر پخش فیلم را به عهده دارند.

 • آیا فیلم بر اساس رمانی خاص ساخته شده است؟
 • فیلم بر اساس شخصیت داستان‌های مصور شرکت دی سی ساخته شده است.

 • آیا فیلم قسمت‌های دیگری هم دارد؟
 • این فیلم قسمت قبلی به نام آکوامن 2018 دارد.

  فیلم‌های مرتبط با آکوامن و پادشاهی گمشده (آکوامن 2)

  دیدگاه‌ها
  دریافت اعلان notif

  مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟