ترورکان‌­ها به رهبری اسکورج بی‌رحم قصد حمله به زمین را دارند. ماکسیمال‌­ها، هیولاهای تبدیل‌شونده نزد ماکسیموس پرایم و افرادش می­‌آیند تا با اتحاد از فاجعه بزرگ جلوگیری کنند.

فیلم تبدیل شوندگان ؛ جدال ربات‌های خوب و بد برای تسلط بر زمین

فیلم تبدیل شوندگان با عنوان اصلی «Transformers» که به «تبدیل‌شدگان» نیز ترجمه شده است، فیلمی علمی-تخیلی، اکشن و ماجراجویانه است که روایت دو گونه‌ی تغییر یافته‌ی ربات‌ها را روایت می‌کند. ربات‌هایی که در سیاره زمین با هم نبرد می‌کنند تا مکعب «آل اسپارک» را به دست آورند؛ مکعبی که دارنده‌ی آن صاحب قدرت‌های بسیاری می‌شود و می‌تواند بر تمام جهان تسلط داشته باشد.

«مایکل بی» که ریخت و پاش‌های فراوانی در ساخت فیلم‌هایش انجام می‌دهد کارگردانی این اثر را بر عهده داشته است و پس از آن چهار فیلم دیگر این مجموعه را ساخت. این کارگردان آمریکایی به دلیل استفاده از جلوه‌های ویژه در آثارش زبانزد اهالی سینماست و از کارگردان‌های بسیار موفق در گیشه محسوب می‌شود.

در فیلم «ترنسفورمرها» بازیگرانی همچون «شایا لباف»، «مگان فاکس»، «جان تورتورو»، «هوگو ویوینگ»، «جاش دوهامل»، «تایریس گیبسون»، «پیتر کالن» و «مارک رایان» حضور دارند. این فیلم پس از اکران نامزد 50 جایزه‌ی سینمایی شد و در جایزه‌ی اسکار نیز در سه بخش نامزد دریافت جایزه شناخته شد.

فیلم »ترنسفورمرها» استودیوی فیلمسازی «دریمورکس پیکچرز» است که با بودجه‌ی 150 میلیون دلاری ساخته شد. این فیلم پس از نمایش در سینماهای جهان توانست 709 میلیون دلار درآمد داشته باشد.

ماجرای اسباب بازی معروف آمریکایی‌ها

هویت دادن به افراد مساله‌ی فردیت یکی از موضوعات اصلی رنسانس و در ادامه تفکر انسان‌گرایی بوده است. در سایه‌ی این هویت اشیاء نیز برای خود دارای هویت شده‌اند و یکی از جنبه‌های مهم آن عروسک‌ها هستند؛ عروسک‌هایی که در نگاه اول وسایل سرگرمی کودکان محسوب می‌شوند اما وقتی به خودمان می‌آییم می‌بینم که به بخشی از زندگی فرزندان تبدیل شده‌اند و برای خود هویت دارند.

«ترنسفرومرها» هم این چنین بودند و برای دهه‌ها اسباب‌بازی معروف بچه‌های آمریکایی بود تا اینکه در سال 1980 انیمیشنی درباره‌ی آنها ساخته شد که به دلیل نداشتن صحنه‌های بصری خاص چندان مورد توجه قرار نگرفت.

دو دهه بعد با پیشرفت تکنولوژی جلوه‌های ویژه این امکان را فراهم شد تا فیلمی مناسب و درخور نام و شهرت اسباب بازی‌های ترنسفورمر ساخته و عرضه شود. «مایکل بی» در سال 2007 نسخه‌ی جدیدی از این فیلم‌ها را ارایه کرد. فیلمی که از سال 2003 و حمله‌ی آمریکا به عراق اندیشه‌ی ساخت آن مطرح شده بود و پس از چهار سال به این رویا محقق شد.

«مایکل بی» کارگردان ولخرج هالیوود

«مایکل بی» پیش از پیوستن به پروژه‌ی فیلم‌های «ترنسفورمر» بیشتر به دلیل ساخت فیلم‌هایی همچون «پرل هاربر»، «آرماگدون» و «پسرهای بد 2» برای مخاطب آشنا بود. او در این فیلم‌های اکشن نشان داد که کار با جلوه‌های ویژه را به خوبی بلد است و تبحر خاصی در این زمینه دارد.

او در ساخت این فیلم باز هم به سراغ تکنیک محبوب و همیشگی‌اش رفت که همانا مایل پر کردن فیلم با جلوه‌های ویژه چشمگیر بود. ما این بار نوعی افراط در کار این فیلمساز حرفه‌ای به چشم می‌خورد که البته علاقه‌مندان به سینمای او آن را افراط نمی‌دانند.

نگاهی کوتاه به داستان فیلم ترانسفورمرز

داستان فیلم تبدیل شوندگانروایت دو گروه از ربات‌هایی است که برای بدست آوردن «آل اسپارک» با هم نبرد می‌کنند. این دو گونه ربات «اتوبوت‌» و «دسپتیکون‌» نام دارند که گروه اول ربات‌های خوب و گروه‌ دوم ربات‌های بد هستند. هر دوی این ربات‌ها از سیاره‌ی نفرین شده‌ی سایبرترون گریخته‌اند. موجودات مدرنی که با استفاده از هوش مصنوعی، قادر به تغییر شکل و طغیان هستند.

اتوبوت‌ها در تلاش هستند تا با نابود کردن «آل اسپارک» از نوع بشر حمایت کنند اما از سوی دیگر دسپتیکون‌ها در پی بدست آوردن آن برای تسلط بر زمین هستند. اما مدت‌ها قبل ارتش آمریکا توانسته است «آل اسپارک» را بدست آورد و شدیدا از آن مراقبت می‌کند.

داستان با بچه محصلی به نام سام آغاز می‌شود. پدر سام به مناسبت فارغ‌التحصیلی پسرش ماشینی برای او می‌خرد اما نمی‌داند که این ماشین یک اتوبوت است. از سوی دیگر این پسر به دلیل داشتن عینک پدربزرگش به نوعی به «آل اسپارک» مربوط است.

با حمله‌ی ربات‌های بد برای بدست آوردن «آل اسپارک»، سام به ماجرای رقابت این دو گونه ربات پی می‌برد و تلاش می‌کند مانع رسیدن ربات‌های بد به این طلسم قدرت شود.

انتقادهایی به ترانسفورمرز

انتقادهای منفی بسیاری از این فیلم شد که بیشتر آن به نداشتن داستان و شخصیت‌پردازی موجودات داستان خلاصه می‌شد. اما فارغ از این انتقادات، عملکرد بسیار موفقی در گیشه داشت و عطش تهیه کنندگان برای ساخت قسمت‌های جدید را بیشتر کرد و آنها تصمیم گرفتند در هر قسمت تغییراتی در داستان ایجاد کنند تا این شخصیت‌ها برای علاقه‌مندان تکراری نباشد.

فیلم تبدیل شوندگان را چطور ببینیم؟

این فیلم اکشن و ماجراجویانه را می‌توانید در رسانه پلانو با بهترین کیفیت تماشا کنید.‌پلانو‌به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوبتان را تماشا کنید.

فیلم‌های مرتبط با تبدیل شوندگان

دیدگاه‌ها
دریافت اعلان notif

مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟