کریون شکارچی (Kraven the Hunterفیلمی از دنیای مارول است که در آن‌سرگی کراوینوف، مهاجری از خانواده نجیب‌زاده روس و‌ فردی با قدرت بدنی بالا و ورزشکار است. او می‌خواهد ثابت کند که بزرگترین شکارچی روی زمین است. ستارگان فیلم Kraven the Hunter آرون تیلور جانسون، راسل کرو و کریستوفر ابوت هستند. فیلم را کمپانیهای کلمبیا پیکچرز، مارول استودیو و آراد پروداکشن ساخته اند. فیلم با یک تاخیر طولانی نسبت اعلام اولیه در 30 آگوست 2024 (9 شهریور 1403) در آمریکا توسط کلمبیا و سونی پیکچرز اکران خواهد شد.

فیلم کریون شکارچی؛ از دست دادن معصومیت و ورود به منجلاب قدرت

کریون شکارچی یا همان Kraven the Hunter از محصولات سینمایی تولید سال 2024 آمریکاست که در شهریور 1403 اکران خواهد شد. این فیلم به روایت داستان کریون شکارچی، از شخصیت‌های ابرتبهکار داستان‌های مرد عنکبوتی از کتاب‌های مصور شرکت مارول می‌پردازد.‌ این فیلم در فضای وب فارسی با نام کراون شکارچی هم شناخته شده است. بعد از دو فیلم ونوم و موربیوس، فیلم سینمایی کریون شکارچی چهارمین فیلم از دنیای مرد عنکبوتی سونی است. مجموعه فیلم‌هایی که به بدمن‌ها و شرور‌های داستان‌های مرد عنکبوتی در فیلم‌های مستقل توجه خواهد کرد.

فیلم توسط دو کمپانی معظم کلمبیا و مارول تولید شده و توسط گروه سینمایی سونی پیکچرز اکران خواهد شد. فیلمنامه فیلم توسط ریچارد ونک، آرت مالکوم و مت هالووی نوشته شد و جی سی چاندور روی صندلی کارگردانی فیلم نشست. آرون تیلور جانسون (کریون شکارچی)، راسل کرو (پدر کریون)، فرد هچینگر (دیمیتری اسمریدیاکوو – آفتاب پرست)، آریانا دی بوس (کالیپسو راهبه وودو)، آلساندرو نیوولا (راینو) و کریستوفر ابوت (غریبه – بدمن داستان) بازیگران اصلی فیلم هستند.

آریون تیلر جانسون در نقش کریون شکارچی در فیلم سینمایی با همین نام

چه شخصیت‌هایی در کریون شکارچی خواهیم دید:

 • کریون شکارچی: سرگئی نیکلایویچ کراوینوف پسر یک نجیب‌زاده روسی است که در جریان انقلاب بلشویکی و سقوط تزار روسیه به آمریکا مهاجرت کرده است. کریون به شدت به شکار حیوانات بزرگ علاقه دارد و بزرگ‌ترین شکار مورد علاقه‌اش هم شکار مرد عنکبوتی است.‌ در فیلم‌ Kraven the Hunter، کریون شکارچی با خوردن نوعی سرم جادویی به قدرت بسیار بالا و استقامت زیاد دست یافته و طول عمرش زیاد شده است. کریون علاقه به استفاده از سلاح در مبارزه نداشته و دوست دارد با دست خالی شکارش را صید کند. او بسیار به عادلانه بودن مبارزه اعتقاد دارد.
 • دیمیتری اسمریدیاکوو – آفتاب‌پرست: جوانی روسی است و پیشخدمت و برادر ناتنی کریون است.‌ او قدیمی ترین دشمن مرد عنکبوتی و متخصص تغییر چهره است. این ابرتبهکار با کمک کمربند مخصوصش می‌تواند به سرعت خود را شبیه افراد مختلف ساخته و به این وسیله دیگران را فریب دهد. ‌کالیپسو راهبه وودو: او راهبه‌ای بی‌نام مسلط به اوراد مذهب آفریقایی وودو است. دختر مورد علاقه کریون شکارچی با استفاده از ابزارهای وودو نظیر طبل، طلسم و معجون، ذهن دیگران را در کنترل خود درآورده یا آن‌ها را مسموم کند. او که زنی روان‌پریش و روانی است علاقه دارد که کریون را به سرحد جنون رسانده و به نبرد با مرد عنکبوتی بفرستد.
 • راینو:‌ آلکسیس سیتسویچ فردی روسی و از اعضای مافیای روسیه که داوطلبانه تحت یکسری آزمایش‌های شیمیایی و رادیواکتیو قرار گرفت تا زرهی آهنی و قدرتمند بر روی او ایجاد شود. به این ترتیب او به توانایی‌های ابر‌انسانی دست پیدا کرد. این تغییرات به او سرعت زیاد، قدرت مافوق بشری، استقامت بالا بخشید.
 • غریبه (بیگانه): شرور این فیلم است و دشمن کریون شکارچی. درباره او اطلاعات زیادی در منتشر نشده و تنها گفته شد که غریبه مزدوری است که بر هنرهای رزمی تسلط دارد.

دشمن اصلی کریون در فیلم

احتمالا بیگانه (The Foreigner) بزرگترین و قدرتمندترین دشمن کریون در فیلم است. این البته مقداری با جهان کمیک تفاوت ایجاد می‎کند؛ جایی که سرسخت ترین دشمن کریون، Giant-Man بود. کسی که تلاش داشت با کمک دندانهای قدرتمندش کریون را نابود کند.

ریشه مشکل کریون و مرد عنکبوتی

مرد عنکبوتی در همان روزهای نخستی که مرد عنکبوتی می‌شود هم برادر کریون را شکست می‌دهد هم خودش را و این مساله به هیچ وجه برای کریون قابل تحمل نبود. البته داستان فیلم کریون شکارچی بر محور دیگری میچرخد و بنا نیست او را در این فیلم در قامت یک شرور و دشمن مرد عنکبوتی ببینیم یا لااقل این ماجرا به تعویق می‌افتد تا در جهان مارول برای آن فکری کنند.

دنیای مرد عنکبوتی سونی: جستجویی تازه

شرکت سونی بسیار به مرد عنکبوتی و حواشی پیرامون او علاقه دارد. این علاقه تا این حد است که دنیایی موازی دنیای سینمایی مارول طراحی کرده تا سرگذشت تبهکاران و شروران معروف داستان‌های مصور مرد عنکبوتی را به فیلم بکشد.‌ بعد از دو فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز، سونی علاقه‌مند شد که به شرورهای داستان مرد عنکبوتی در فیلم‌هایی جداگانه بپردازد.‌

ونوم Venom (2018) اولین فیلم این مجموعه بود که بعد از استقبال تماشاگران در ونوم: بگذارید کارنیج بیاید Venom: Let There Be Carnage (2021) ادامه پیدا کرد. ونوم در این فیلم دیگر آن شرور و شخصیت سیاه داستان‌های مرد عنکبوتی نبود و خصوصیاتی خاکستری به شخصیتش اضافه شد.

موربیوس Morbius (2022) فیلم دیگری بود که بر اساس ضدقهرمان دیگر دنیای مرد عنکبوتی ساخته شد. مایکل موربیوس کسی بود که در پی تلاش برای درمان بیماری خونی نادر خود، تبدیل به خون‌آشام شد. دنیای مرد عنکبوتی سونی طبق قرارداد سونی و مارول به نوعی موازی با دنیای سینمایی مارول حرکت کرده و گهگداری با هم اتصال برقرار خواهند کرد.

این دنیا تا به امروز با هزینه حدود 300 میلیون دلار، بیش از یک و نیم میلیارد دلار برای سونی عایدی داشته است.

تیم فیلمنامه‌نویسی قدرتمند کراون شکارچی

کلمبیا و مارول با استخدام سه فیلمنامه‌نویس حرفه‌ای و موفق، در راه سینمایی‌کردن کریون قدم اول را محکم برداشتند. ریچارد ونک Richard Wenk فیلمنامه‌نویس کهنه‌کار با تجربه‌ای 40 ساله در این شغل و نوشتن فیلمنامه فیلم‌های اکشن سرگرم‌کننده‌ای نظیر مکانیک 2011، بی‌مصرف‌ها 2 و مجموعه فیلم‌های اکولایزر، The Equalizer در راس کار قرار گرفت.

زوج فیلمنامه‌نویس آرت مالکوم و مت هالووی هم برای افزودن انرژِی جوانی به فیلم استفاده شدند. این زوج در نوشتن فیلمنامه فیلم‌های اکشن شاخصی نظیرمرد آهنی Iron Man (2008)، تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه (2017)و فیلم آن چارتد با یکدیگر همکار بودند. کارگردان تحسین‌شده روی صندلی فیلم سینمایی کریون شکارچی جی سی چاندور(J. C. Chandor) کارگردان آمریکایی گزیده‌کاری است که توانایی حرفه‌ای خود را در کارگردانی چند فیلم خوش ساخت نشان داده است.

مارجین کال (Margin Call) اولین فیلم بلندی بود که با نویسندگی و کارگردانی چاندور منتشر شد. این فیلم در سال 2011 نامزد اسکار بهترین فیلمنامه اورجینال شد و در جشنواره‌های ساندنس و برلین هم مورد توجه قرار گرفت. «همه چیز از دست رفت» All Is Lost در سال 2013 اکران شد و بازی رابرت ردفورد باتجربه در این فیلم اکشن و درام شایسته تقدیر بود.‌ چاندور در سال 2014 فیلم خشن‌ترین سال A Most Violent Year را ساخت و نامزدی گلدن گلوب را بدست آورد و در نهایت در سال 2019 اکشن ماجراجویانه مرز سه‌گانه Triple Frontier از او اکران شد. چاندور حال با ورود به دنیای ابرقهرمانی باید تجربه درام و اکشن خود را در دنیای فانتزی مارول بیازماید و فیلم کریون شکارچی بهترین فرصت این چالش است.

کریون شکارچی احتمالا از شخصیت داستان«خطرناکترین بازی» الهام گرفته شده است.

کاراکتر فیلم کریون شکارچی از کجا آمده است؟

احتمالا داستان کوتاه «خطرناکترین بازی» نوشته‌ی ریچارد کانل زادگاه این شخصیت است. در این داستان کوتاه اشراف‌زاده‌ای روس حضور دارد که به عنوان یک سرگرمی و چالش مردم را شکار میکند.

کانل نویسنده‌ای محبوب بود که به عنوان روزنامه نگار هم فعالیت میکرد. کانل فیلمنامه نویس موفقی هم به شمار می‌رفت و حتی برای فیلمنامه «دو دختر و یک ملوان» نامزد دریافت جایزه اسکار هم شد. او در حوزه داستان نویسی هم موفق به دریافت جایزه اُ.هنری شد.

در شکل کمیک هم اولین بار کریون را در اسپایدر من شگفت انگیز در شماره 15 (The Amazing Spider-Man #15) دیده‌ایم، در آگوست 1964 که این شخصیت توسط Stan Lee Steve Ditko در جهان کمیک ظاهر شد.

کریون شکارچی چند ساله است؟

اگر فیلم کریون شکارچی به داستان اصلی وفادار باشد، ما با قهرمانی هفتاد ساله مواجه هستیم که با استفاده از نوشیدنی و معجونهای خاص توانسته از گزند گذر ایام در امان بماند و ظاهری حدودا‌ 30 ساله داشته باشد.

توانایی های ویژه قهرمان داستان

در فیلم کریون شکارچی ما با یک ابرقهرمان روبرو هستیم که در داستان اصلی مثلا می‌تواند باری به اندازه 2 تن را بلند و جابجا کند. با سرعت 96 کیلومتر در ساعت بدود و متراژی به اندازه 6 متر را هم به آسانی بپرد. در داستان اصلی کریون شکارچی منشا این توانایی ها معجون‌های گیاهی خاصی است که او مصرف می‌کند. بر اساس آنچه در تریلر فیلم مشاهده میکنیم ممکن است گاز گرفته شدن توسط یک شیر هم منشا قدرتهای کراون باشد.

محدودیت سنی R برای فیلمی از جهان مارول!

فیلم کریون شکاچی اولین فیلم جهان مارول است که توسط سونی تولید میشود و محدودیت سنی R دارد. قبل از کریون شکارچی، فقط فیلم ونوم از جهان مارول بود که این محدودیت سنی را داشت و کمپانی تولید کننده آن هم سونی نبود.

از تریلر فیلم کریون شکارچی چه چیزهایی فهمیدیم

پویایی و سطح اکشن فیلم ظاهرا بالاتر از حد انتظار است و طرفداران را راضی خواهد کرد. به نظر می‌رسد سازندگان از پس تغییر کاراکتر برآمده‌اند و با ظرافت با یک کریون شکارچی روبرو هستیم که دغدغه‌های گذشته برای شکار مرد عنکبوتی را کنار گذاشته و حالا اهدافی دارد که با اهداف یک ابرشرور متفاوت است.

کوین اسمیت کارگردان آمریکایی پس از نمایش تریلر از آن تمجید کرده بود و گفته تریلر کریون شکارچی حتی از چیزی که حقش بود بهتر است. تعبیر جالبتر او این بود:

«کریون شکارچی انگار جان ویک بود که چپ و راست دشمنانش را از سر راه برمیداشت

آرون تیلور معتقد است آنها به کاراکتر کراون شکارچی وفادار بوده‌اند

در نظری متفاوت، آرون تیلور می‌گوید ما به کاراکتر اصلی کتابهای کمیک وفادار بوده‌ایم، بله او نقصهایی دارد و به همین کاستی ها هم آگاه است. همین او را دوست داشتنی کرده است. آرون تیلور احتمالا در این اظهار نظر بیشتر جنبه های توانمندی کراون شکارچی را در نظر داشته، جایی که او قابل ترین شکارچی است که بر پرده نقره‌ای سینما ظاهر شده یا خواهد شد.

آیا می‌دانستید؟

 • یکی از نکات جالب فیلم، پوستر آن است که در آن آرن تیلور با سیکس پک و عصلات ورزیده نمایش داده شده. این تصویر نه فتوشاپ است نه حقه‌ای در کار است. قهرمان فیلم کریون شکارچی واقعا همین شکلی است و به صورت حرفه‌ای و منظم ورزش میکند.
 • کریون شکارچی سومین فیلمی است که در آن آرون تیلور نقش یکی از شخصیتهای دنیای مارول را بازی میکند
 • قبل از دانلود فیلم کریون شکارچی شاید برایتان جالب باشد بدانید این فیلم دومین فیلمی است که در آن راسل کرو در نقش یکی از شخصیتهای جهان مارول ظاهر شده است
 • بعد از خواندن فیلمنامه آرون تیلور گفته بود برداشت من از شخصیت کریون شکارچی یک «محافظ طبیعت» و «دوست دار حیوانات» است.
 • در مقاطعی از پیش تولید و تولید فیلم زمزمه‌هایی از حضور تام هالند هم در فیلم کراون شکارچی وجود داشت. اتفاقی که با توجه به تریلر فیلم، واقع نشده است.
 • سانفورد پانیچ، مدیر اجرایی سونی آرون تیلور را نمی‌شناخت و پس از اینکه فهمید این بازیگر قرار است نقش اول را بازی کند محبور شد اسم او را گوگل کند.

‌ فیلم Kraven the Hunter را چطور ببینیم؟

فیلم اکشن و ابرقهرمانی کریون شکارچی را پس از انتشار نسخه باکیفیت، از رسانه VOD پلانو با بهترین کیفیت و دوبله فارسی بصورت آنلاین تماشا کنید. چگونه یک شکارچی نترس به یک ابرتبهکار تبدیل می‌شود. همراه با پلانو از‌تماشای آنلاین‌فیلم لذت ببرید. کراون شکارچی یا همان‌ Kraven the Hunter پیشنهاد ویژه پلانو برای شما است. ‌‌‌ پلانو همراه شما است‌ و اگر قصد تماشا یا دانلود کریون شکارچی را داشته باشید به محض انتشار نسخه با کیفیت می‌توانید روی ما حساب کنید.

 • ژانر فیلم چیست؟
 • فیلم در ژانر اکشن ابرقهرمانی قرار می‌گیرد.

 • کشور سازنده فیلم کدام است؟
 • فیلم تولید کشور آمریکا است.

 • کدام بازیگران معروف در فیلم حضور دارند؟
 • آرون تیلور- جانسون، راسل کرو و کریستوفر ابوت بازیگران مهم فیلم هستند.

 • کارگردان فیلم چه کسی است؟
 • جی سی چاندور فیلم را کارگردانی کرده است.

 • فیلم های معروف دیگر کارگردان چیست؟
 • مرز سه‌گانه، مارجین کال و همه چیز از دست رفت مهمترین آثار او هستند.

 • آیا تماشای فیلم محدودیت سنی دارد؟
 • فیلم مناسب افراد 17 سال به بالاست.

 • آیا فیلم خانوادگی است؟
 • فیلم مناسب تماشای خانوادگی نیست.

 • شرکت سازنده فیلم کدام است؟
 • کلمبیا پیکچرز و مارول استودیوز سازنده فیلم هستند.

 • کدام شرکت فیلم را پخش می کند؟
 • گروه سینمایی سونی فیلم را اکران خواهد کرد.

 • محل فیلمبرداری کجاست؟
 • فیلم در ایسلند، اسکاتلند و آمریکا فیلمبرداری شد.

 • آیا فیلم بر اساس رمانی خاص ساخته شده است؟
 • فیلم بر اساس شخصیت کریون شکارچی از کتاب‌های مصور مارول اقتباس شده است.

  فیلم‌های مرتبط با کریون شکارچی

  دیدگاه‌ها
  دریافت اعلان notif

  مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟