فیلم گلادیاتور 2 Gladiator 2 2024

گلادیاتور 2

Gladiator 2 2024
None/10
5 مناسب برای بالاتر از 18 سال

فیلم گلادیاتور 2 (Gladiator 2) به کارگردانی ریدلی اسکات ادامه فیلم گلادیاتور (ساخت سال 2000) است. این فیلم روایت سرنوشت لوسیوس، پسر لوسیلا است، پس از مرگ ماکسیموس. گلادیاتور 2 در تاریخ 22 نوامبر 2024 (2 آذر 1403) توسط پارامونت پیکچرز در آمریکا اکران خواهد شد. از بازیگران این فیلم میتوان به نامهایی مانند دنزل واشنگتن، پل مسکان، پدرو پاسکال و کانی نیلسن اشاره کرد. پس از انتشار نسخه با کیفیت فیلم میتوانید از تماشای آنلاین آن در سایت پلانو لذت ببرید.

گلادیاتور 2: حماسه‌ای تازه

گلادیاتور 2 (Gladiator 2) فیلمی درام حماسی و تاریخی آمریکایی است که زمستان 2024 در سینماها به نمایش درخواهد آمد. این فیلم دنباله‌ای بر گلادیاتور شاهکار ریدلی اسکات است که در سال 2000 اکران شد و در گیشه و همچنین در نگاه منتقدان جایگاه رفیعی به دست آورد. اسکات در 85 سالگی بار دیگر روی صندلی کارگردانی فیلم تکیه زد و گلادیاتور 2 را با فیلمنامه‌ای از دیوید اسکارپا ساخت.

گلادیاتور 2 محصول مشترک چهار شرکت بزرگ پارامونت پیکچرز، یونیورسال استودیوز، اسکات فری پروداکشنز و رد واگن اینترتینمنت است. پارامونت، فیلم را در سینماهای آمریکا نمایش خواهد داد و یونیورسال پخش جهانی گلادیاتور 2 را به عهده گرفته است.

پل مسکال (لوسیوس)، کانی نیلسن (لوسیا مادر لوسیوس)، درک جاکوبی (سناتور گراکوس)، جایمن هانسو (جوبا) در کنار دنزل واشنگتن و پدرو پاسکال نقش شخصیت‌های اصلی این فیلم حماسی را بازی خواهند کرد.

گلادیاتور: زنده کننده خاطره فیلم‌های عظیم سینما

در سال 2000 و پس از سال‌ها افول فیلم‌های سینمایی عظیم تاریخی-حماسی، ریدلی اسکات Ridley Scott کارگردان شهیر انگلیسی با حماسه گلادیاتور جان تازه‌ای به این ژانر سینما بخشید. او به سراغ جنگجویان رم باستان رفت و روایتی بی نظیر ارائه کرد.

فیلم با به خدمت گرفتن الگوی مشهور سینما یعنی انتقام و قرار دادن قهرمان فیلم در مسیری پر چالش، مخاطبان و علاقه‌مندان سینما را مسحور خود کرد.

درام داستان با حضور راسل کرو، بازیگری کاریزماتیک در نقش اصلی و همچنین شخصیتی خبیث و منفی (واکین فینیکس) درجه یک، در خاطره‌ها ماندگار شد.

این فیلم از آخرین و به روزترین تکنولوژی سینما در کنار فیلمبرداری و موسیقی عاللی برای تبدیل شدن به یک شاهکار سینمایی بهره برد.

گلادیاتور در 11 عنوان نامزد اسکار شد و پنج جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین جلوه‌های تصویری، بهترین صداگذاری و بهترین طراحی لباس کمترین افتخاراتی بود که استحقاق این فیلم بود.

سالها انتظار برای فیلم Gladiator 2‌

از همان زمان انتشار فیلم و بازخوردهای مثبت به آن، صحبت درباره ساخت پیش‌درآمد یا دنباله‌ای بر گلادیاتور مطرح شد. ایده‌های متنوعی برای ادامه گلادیاتور روی میز قرار گرفت، از بازگشت ماکسیموس به زندگی به صورت انسانی یا به صورت "مسیح کش" در دوران حاضر. البته این ایده‌ها به دلیل فضایی بودن بلافاصله رد شدند.

مشکلات مالی دریم ورکز صاحب امتیاز گلادیاتور باعث شد که امتیاز این فیلم در سال 2006 به پارامونت فروخته و پروژه ساخت دنباله فیلم به فراموشی سپرده شود.

انتظار هواداران برای دیدار مجدد ماکسیموس تا سال 2017 به طول انجامید و این بار پارامونت به ساخت قسمت دوم این فیلم چراغ سبز نشان داد.

ریدلی اسکات برای کارگردانی فیلم ابراز علاقه و پیتر کریگ نوشتن فیلمنامه فیلم را آغاز کرد. کریگ تا آن زمان فیلمنامه شهر The Town ‌و دو قسمت پایانی هانگر گیمز را بخ سرانجام رسانده بود.

این فیلمنامه اما نهایتا برای بازنویسی کلی به دیوید اسکارپا David Scarpa فیلمنامه نویسی کم کار که البته چند همکاری با ریدلی اسکات را در کارنامه داشت سپرده شد.

اسکارپا در سال2017 فیلم تمام پولهای روی زمین را برای اسکات نوشت و در فیلم ناپلئون Napoleon نیز در نقش فیلمنامه‌نویس کنار او قرار داشت.

تجربه در سینما نشان داده است که دنباله فیلم‌های بزرگ معمولا نمی‌توانند شکوه و عظمت آن را زنده کنند و باعث دلسردی مخاطبان می‌شوند. از طرفی ریدلی اسکات در سال‌های اخیر نتوانسته کارهایی به کیفیت روزهای اوج دوران کاریش ارایه دهد.

همه این‌ها در کنار یکدیگر نوعی بیم و امید را برای دوستداران سینما ایجاد کرده است. باید تا زمستان سال آینده منتظر ماند و دید که ریدلی اسکات بزرگ، یادگار ماندگار دیگری از خور به جای حواهد گذاشت یا خیر.

فیلم گلادیاتور 2‌ ‌را چطور ببینیم؟

فیلم‌ گلادیاتور 2 بلافاصله پس از انتشار نسخه باکیفیت،برای تماشای آنلاین علاقه‌مندان سینما، توسط VOD پلانو دوبله فارسی اختصاصی شده و با کیفیت اچ دی منتشر خواهد شد.

 • ژانر فیلم چیست؟
 • فیلم در ژانر حماسی تاریخی قرار می‌گیرد.

 • کشور سازنده فیلم کدام است؟
 • فیلم تولید کشور آمریکا است.

 • کدام بازیگران معروف در فیلم حضور دارند؟
 • دنزل واشنگتن و پدرو پاسکال معروف‌ترین بازیگران این فیلم هستند.

 • کارگردان فیلم چه کسی است؟
 • ریدلی اسکات فیلم را کارگردانی کرده است.

 • فیلم های معروف دیگر کارگردان چیست؟
 • گلادیاتور، بیگانه و بلید رانر برخی از مهمترین فیلمهای برتون هستند.

 • شرکت سازنده فیلم کدام است؟
 • پارمونت، یونیورسال و اسکات فری پروداکشنز سازندگان آن هستند.

 • کدام شرکت فیلم را پخش می کند؟
 • دو استودیوی معتبر یونیورسال و پارامونت پخش فیلم را به عهده دارند.

 • محل فیلمبرداری کجاست؟
 • فیلم در مراکش فیلمبرداری شده است.

 • آیا فیلم قسمتهای دیگری هم دارد؟
 • این فیلم دنباله‌ای بر فیلم گلادیاتور ساخته سال 2000 ریدلی اسکات است.

  فیلم‌های مرتبط با گلادیاتور 2

  دیدگاه‌ها
  دریافت اعلان notif

  مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟