فیلم کریتور The Creator 2023

کریتور

The Creator 2023
7.0/10
5 مناسب برای بالاتر از 18 سال

در فیلم کریتور (The Creator) هوش مصنوعی آخرالزمان را به پا کرده و در پی نابودی کامل بشر است. نظامی سابق جاشورا در این میان به دنبال انتقام مرگ همسرش از هوش مصنوعی و نجات بشریت است. کارگردان این فیلم ماجراجویانه و اکشن گرت ادورادز است. این فیلم در 7 مهر 1402 توسط والت دیزنی استودیو در آمریکا اکران خواهد شد.

فیلم کریتور روایت کابوس جنگ بشر با هوش مصنوعی

فیلم کریتور دست گذاشته است روی داستانی که احتمالا موضوع آن دغدغه بسیاری از افراد در حال حاضر است. کریتور راوی جنگ انسان و هوش مصنوعی در آینده است. جان دیوید واشنگتن در این فیلم نقش جاشوا را بازی میکند. او نظامی کارکشته ای است که همسرش توسط کریتور Creator به قتل رسیده است. دقیقتر اگر بخواهیم بگوییم همسر او توسط سلاحی که هوش مصنوعی به کار برده جان باخته است. او که از این موضوع بسیار ناراحت است همزمان استخدام میشود تا این هوش مصنوعی را نابود کند. نکته خطرناک در این میان آن است که این هوش مصنوعی سلاحی را در اختیار دارد که اگر تصمیم بگیرد از آن استفاده کند تمام حیات بشر به خطر می افتد و انسانها نابود میشوند.

جاشوا همراه با یک تیم به قلمرو هوش مصنوعی نفود میکند و در می یابد سلاح مرموزی که ممکن است حیات بشر را پایان دهد در شمایل یک کودک درست شده. جاشوا و تیمش از این نقطه انواع چالشها را تجربه خواهند کرد.

آیا جنگ جهانی بشر بعدی با هوش مصنوعی خواهد بود؟

از زمان ابداع ماشین محاسبه گر توسط آلن تیورینگ این سوال هم زاده شد که آیا این پدیده جدید در کنار تمام حسن هایش برای بشر خطری هم خواهد داشت؟ پاسخ به این سوال نه راحت و نه حتی صاحب نظران در مقابل آن هم نظرند. از دیدگاهی مهم و البته معتبر در زمانی که هوش مصنوعی مرحله سوم تکامل خود را بگذارند و با «فراهوش» مواجه شویم اتفاقات دیگر قابل پیش بینی نیستند.

اگر موجودی مختار با توانایی ذهنی بیشتر از بشر، با سرعت محاسبات بسیار بیشتر در مقابل ما ظاهر شود، عواقب کار چندان قابل پیش بینی نیست. برخی معتقدند بازار سهام، تولید محتوای دیپ فیک، اختلال در شبکه هاش اجتماعی، ترورسیم هوش مصنوعی و مسائلی از این قبیل اولین لایه ها و زمینه هایی خواهند بود که دچار اختلال میشوند یا رخ میدهند و بعد از آن تصمیم این موجود ناشناخته تواناتر از انسان برای ما نامعلوم است. این عده که در میان آنها صاحب نظران مهمی هم وجود دارند خطرناک ترین اختراع بشری را نه بمب اتم که خلق هوش مصنوعی میدانند که ممکن است منجر به جنگ جهانی سوم با هوش مصنوعی شود. فیلم کریتور بر پایه چنین دیدگاهی ساخته شده و آینده آخرالزمانی را به تصویر کشیده، جایی که هوش مصنوعی تصمیم به پایان حیات بشر گرفته است. در مقابل دیدگاهی وجود دارد که این آینده نگری را واقعی نمیدانند و بر این عقیده اند هوش مصنوعی نقطه عطفی در مسیر رشد و ترقی بشر خواهد بود.

نظر ترسناک «چت جی پی تی» درباره خطرات هوش مصنوعی

آنچه میخوانید مستقیما نقل پاسخهای هوش مصنوعی ChatGPT درباره آینده و خطرات هوش مصنوعی است:

«هوش مصنوعی (AI) می تواند خطرناک باشد اگر بدون نظارت مناسب و محدودیت های لازم استفاده شود. خطرات احتمالی شامل:

1. سوء استفاده: افراد یا گروه هایی که نیت بدی دارند می توانند از هوش مصنوعی برای اهداف خرابکارانه استفاده کنند.

2. ناآگاهی از تصمیمات: AI می تواند تصمیمات پیچیده ای را بر اساس الگوریتم های محاسباتی بگیرد که برای انسان ها درک و تفسیر مشکل است.‌

3. خودباوری: اگر هوش مصنوعی که به خودباوری برسد، برای انسان ها خطرناک می تواند باشد.

4. نابرابری اقتصادی: هوش مصنوعی می تواند منجر به تغییرات عمده در بازار کار شود.»

زمان اکران و پخش فیلم کریتور

29 سپتامبر 2023 برای اکران این فیلم اعلام شده است درست مطابق با اولین روز سال تحصیلی 1402 یعنی یکم مهر.

کارگردان کریتور چه کسی است؟

گرت ادواردز سازنده فیلم کریتور است که در کارنامه او میتوانیم به فیلمی مانند Rogue One: A Star Wars Story در سال 2016 اشاره کنیم. گودزیلا Godzilla 2014 از دیگر آثار تحسین شده او است.‌ او که از زمان کودکی تحت تاثیر فیلمی مانند جنگ ستارگان بود به کارهای اسپیلبرگ علاقه بسیاری داشت و همین علاقه او را به وادی فیلمسازی کشید. او در سال 1975 به دنیا آمد و از 2002 میتوانیم او را یک فیلمساز بدانیم. فیلمهای گرت ادورازد تجربه درخشش در جشنواره هایی مانند بفتا و امی را داشته اند.

بازیگران فیلم

جان دیوید واشنگتن در نقش جاشوا روی پرده سینما در فیلم کریتور ظاهر خواهد شد. آلیسون جنی هم نقش کلنل هاول را ایفا خواهد کرد. جما چان در نقش مایا و رالف اینسن در نقش ژنرال اندروز از دیگر بازیگران فیلم خواهد بود.

کمپانی تولید کننده فیلم کریتور

این فیلم اکشن و علمی تخیلی آمریکایی را کمپانی های استودیو قرن بیستم و نیو ایجنسی کمپانی تولید کرده اند و والت دیزنی پیکچرز عمده کار توزیع و اکران آن را به عهده خواهد داشت.

فیلم کریتور را چطور ببینیم؟

چه طرفدار تئوری آینده آخرالزمانی هوش مصنوعی هستید چه آن را تنها یک تکنولوژی شگفت انگیز میدانید، پلانو پیشنهاد میدهد تماشای فیلم کریتور را از دست ندهید. این فیلم را میتوانیدسایت پلانو با کیفیت HD و دوبله فارسی تماشا کنید. پلانو همراه شما است تا تجربه تماشای آنلاین فیلم برایتان از همیشه لذت بخش تر باشد.

فیلم‌های مرتبط با کریتور

دیدگاه‌ها
دریافت اعلان notif

مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟