در فیلم ماه یاغی (Rebel Moon) ساکنانی صلح جو و آرام در گوشه ای از کهکشان روزگار سپری میکنند تا آنکه همه چیز تحت تاثیر خودکامگی ستمگری به نام بالیساریوس قرار میگیرد. روزگار دیگر آرام نیست و اهالی قبیله برای مقابله با خطر زنی جوان را به جستجوی مبارزانی در کهکشان می‌فرستند. فیلم ماه یاغی داستان این تکاپو و مبارزه است که تحت تاثیر دو فیلم مهم جنگ ستارگان و هفت سامورایی است. نام اصلی فیلم ماه یاغی قسمت اول، Original title: Rebel Moon: A Child of Fire است. کارگردان فیلم زک اشنایدر است و نتفلیکس این فیلم را در 1 دی 1402 منتشر خواهد کرد. از ستارگان فیلم میتوان به نامهایی مانند سوفیا بوتلا، چارلی هونام و کری الویس اشاره کرد.

فیلم ماه یاغی؛ شورش علیه استبداد کهکشانی

فیلم ماه یاغی (ماه سرکش) داستان مبارزه با استبداد ارتشی ظالم است که بر بخشی از کهکشان حکومت می‌گنند و تمام مناطق تحت نفوذ خود را به مستعمره تبدیل کرده‌اند. در برابر این ظلم و ستم، قبیله‌ای صلح جو در پی راه چاره است؛ این قبیله زنی جوان را مأمور میکنند تا با سفر در فضا مبارزانی را پیدا کند تا علیه این نظام دیکتاتوری قیام کنند و با حمله‌ی آنها مقابله کنند.

درباره کارگردان ماه یاغی

زک اسنایدر در کارنامه‌اش ثابت کرده است از عهده آثار ابرقهرمانی و فانتزی خوب بر می‌آید، درام را میشناسد و نه قصه را فدای کاراکتر ابرقهرمان میکند نه جذابیت های دنیای ابرقهرمانی را فراموش میکند. Watchmen ، لیگ عدالت، ارتش مردگان و Wonder Woman شاهد این ادعا هستند که عمدتا از سوی مخاطبان و منتقدان با استقبال روبرو شده‌اند.

پس از پایان همکاری اسنایدر با وارنر او دی سی را ترک کرد ولی ژانر ابرقهرمانی را هرگز. آثار اسنایدر فعلا بنا است از طریق نتفلیکس به دست مخاطبان برسد.

فیلم Rebel Moon 2023

ماه سرکش تحت تاثیر هفت سامورایی و جنگ ستارگان

گفته شده است اسنایدر در ساخت فیلم ماه یاغی، تحت تاثیر فیلم محبوبش هفت سامورایی اثر کوراساوا بوده است. هفت سامورایی یکی از برترین آثار سینمایی است که در آنجا هم شبیه فیلم ماه سرکش اهالی روستایی ستمدیده برای مقابله به ظلم به فکر یافتن مبارزانی می‌افتند و در نتیجه 7 مبارز را انتخاب میکنند. از این فیلم محبوب فیلمهای مهم دیگری مانند هفت دلاور هم اقتباس شده است و حالا زک اسنایدر تلاش دارد با فیلم ماه یاغی پا جای بزرگانی مانند کوروساوا بگذارد.

فیلم مهم دیگری که الهام بخش اسنایدر در ساخت این اثر بوده است جنگ ستارگان است. فیلمی که در مصاحبه های جک اسنایدر در باره فیلم Rebel Moon بارها از آن نام برده شده است.

ماه یاغی 1 و ماه یاغی 2

سالها پیش، زک اسنایدر برای ادامه فیلم جنگ ستارگان ایده‌ای درخشان داشت که البته هیچ وقت روی پرده نرفت. لوکاس فیلم -تولید کننده جنگ ستارگان در دهه هفتاد- آن وقتها به تازگی توسط دیزنی خریداری شده بود و دیزنی محدودیتهایی برای تولید قسمتهای بعدی قائل بود. هر چند زک اسنایدر معتقد بود که ایده‌اش سراغ هیچ کدام از کاراکترهای اصلی دنیای جنگ ستارگان نرفته است. او میخواست چیزی شبیه 7 سامورایی را به کهکشان و فضا ببرد. ایده جاه طلبانه زک اسنایدر مورد پسند دی سی نبودو کمپانی ایده او را رد کرد. ایده همچنان در حد یک تصویر ذهنی در ذهن اسنایدر مانده بود تا آنکه نتفلیکس پا پیش گذاشت و فیلم ماه یاغی ساخته شد.

برخی ساخت فیلم Rebel Moon 2023 توسط نتفلیکس را شروع یک جهان جدید با حضور قهرمانان جدید میدانند. کاری بسیار سخت که از عهده فیلمسازان کمی بر می‌آید. اریک نیومن تهیه کننده فیلم در مصاحبه‌ای گفته بود که زک اسنایدر جهان بسیار بزرگ و وسیعی را در ذهن خود دارد که میخواهد آن با با فیلم ماه یاغی شروع کند. به نظر میرسد فیلم ماه یاغی شروع جاه طلبانه و جسورانه‌ای باشد برای این هدف.‌

ماه یاغی در دو قسمت عرضه خواهد شد. اولی با عنوان Rebel Moon Part 1: A Child of که همین فیلمی است که در 1 دی 1402 عرضه خواهد شد و دومی فیلمی است با عنوان Rebel Moon Part 2: The Scargiver که فعلا برنامه ریزیها خبر از انتشار آن در 19 آوریل 2024 میدهند. ( 31 فروردین 1403).

ملاقات دو ستاره پس از سالها

پس از سالهای زیاد دو بازیگر کهنه کار در یک پروژه همکار شده اند، ماه سرکش بعد از فیلم دراکولانی برام استوکر(1992) فیلمی شده در آن سر آنتونی هاپکینز و کری اولیس همکاری مشترک را تجربه میکنند.

فیلم ماه یاغی را چطور ببینیم؟

پس از اکران و انتشار نسخه با کیفیت فیلم میتوانید فیلم ماه یاغی را با کیفیت HD و دوبله فارسی در سایت پلانو تماشا کنید. پلانو به عنوان یک بستر VOD تلاش کرده است تا تماشای آنلاین فیلم برای مخاطبان از همیشه لذت بخشتر باشد. پلانو سینمای شما است در سانس دلخواه شما.

فیلم‌های مرتبط با ماه یاغی

دیدگاه‌ها
دریافت اعلان notif

مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟