درامی است مهیج و اکشن درباره‌ی قهرمانی که در دنیای ورزش بی‌نظیر است و کسی به پای رکوردهایش نمی‌رسد اما به یکباره در زندگی واقعی نامزدش تصمیم می‌گیرد از او جدا شود. این تصمیم تبعات سختی برای ورزشکار دارد او مجبور است خود را با زندگی روزمره وفق دهد.

عشق سریع را احساس کن؛ قهرمان زندگی یا قهرمان ورزش؟

فیلم عشق سریع را احساس کن با عنوان اصلی «Fast and Feel Love» که به «سریع و احساس عشق» نیز ترجمه شده است، درامی است مهیج و اکشن درباره‌ی قهرمانی که در دنیای ورزش بی‌نظیر است و کسی به پای رکوردهایش نمی‌رسد اما به یکباره در زندگی واقعی نامزدش تصمیم می‌گیرد از او جدا شود. این تصمیم تبعات سختی برای ورزشکار دارد و مجبور است خود را با زندگی روزمره وفق دهد.

«ناپول تامرونگ راتاناریت» کارگردان، نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس تایلندی این کار را کارگردانی کرده است. این کارگردان 38 ساله از فیلمسازان مشهور تایلند است و از سال 2012 کار فیلمسازی را آغاز کرده است. او برای فیلمی با عنوان «سکته‌ی قلبی» برنده‌ی جوایز مختلفی در کشورش شد.

این فیلم محصول دو استودیوی فیلم‌سازی تایلند است که در سال 2022 اکران شد و توانست نظر منتقدان را به خود جلب کند.

دنیای قهرمانی، دنیای واقعی؛ مسئله این است

شاید بسیاری از ما از دور زندگی قهرمانان و افراد سرشناس را دیده باشیم و گاهی هم به زندگی آنها غبطه خورده باشیم، اما از آنجا که تجربه‌ی زیستن در کنار آنها را نداریم نمی‌دانیم که زندگی با آنها چه مزایا و معایبی دارد. برای مثال بارها در خاطرات فوتبالیست‌های بزرگ آمده است که آنها در ایام حرفه‌ای بازی خود هیچ‌گاه بیداربودن در ساعت 10 شب را تجربه نکرده‌ بودند زیرا در آن ساعت در خواب ناز بودند تا برای مسابقات آماده شودند.

فیلم «عشق سریع را احساس کن» تلاش کرده است نوری بر زندگی یکی از قهرمانان دنیای ورزش بتاباند و نشان دهد که زندگی با آنها کار چندان آسانی هم نیست. این گونه افراد گرچه در دنیای ورزش قهرمان هستند اما در زندگی واقعی هیچ محسوب می‌شوند و باید یاد بگیرند چطور در این دنیا زندگی کنند.

نگاهی کوتاه به داستان فیلم

«کائو» قهرمان مسابقات، مردی سی و چند ساله است که هر روز از سوی ورزشکاران مختلف به چالش کشیده می‌شود. این رفتارهای او موجب غفلت از زندگی و محیط خانواده می‌شود به طوری که ناگهان نامزد او تصمیم می‌گیرد ترکش کند. این تصمیم موجب می‌شود آقای قهرمان در زندگی واقعی به بازنده‌ای تمام عیار تبدیل شود.

ترک آقای قهرمان از سوی نامزدش موجب می‌شود او به خود بیایید و متوجه شود که در دنیای واقعی وظایفی بر عهده دارد و باید بتواند از پس آنها برآید؛ وظایفی همچون تی‌کشیدن، نظافت، شستن و اتوکردن لباس‌‌ها و... همین کارهای روزمره برای آقای قهرمان به چالشی بزرگ در زندگی تبدیل می‌شود که گاهی اوقات از عهده‌ی آنها بر نمی‌آید و البته بزرگترین چالش او از سر گیری رابطه با نامزدش است که قرار نیست به این زودی‌ها کوتاه بیاید.

سینمای 90 ساله‌ی تایلند

پیشینه‌ی صنعت سینما در تایلند به یک قرن هم نمی‌رسد و سینمای این کشور در مقایسه با کشورهایی همچون اندونزی، فلیپین و مالزی در جایگاه پایین‌تری قرار دارد. نخستین فیلم تایلندی در سال 1932 در این کشور ساخته شد و یک دهه بعد از آن آثاری در این کشور به روی پرده رفت که از نظر منتقدان عصر طلایی سینما در تایلند نامیده می‌شود.

«قوی زرین» عنوان جشنواره‌ای است که در این کشور هر سال برگزار می‌شود و از فیلمسازان برتر تقدیر می‌شود. تندیس این جایزه، یک قوی زرین است که در تایلند، نمادی سلطنتی و مذهبی به‌شمار می‌آید. رویداد متاخر دیگر سینمای تایلند جشنواره‌ی فیلم بانکوک نام دارد که از سال 2002 به این سو هر ساله در بانکوک برگزار می‌شود.

عشق سریع را احساس کن را چطور ببینیم؟

این فیلم را می‌توانید در سایت‌پلانو‌با کیفیت HD و زیرنویس فارسی تماشا کنید. در پلانو به گستره وسیعی از فیلم‌ها در ژانرهای متنوع دسترسی دارید و می‌توانید بدون دغدغه دانلود آنلاین فیلم تماشا کنید.

فیلم‌های مرتبط با عشق را سریع احساس کن

دیدگاه‌ها
دریافت اعلان notif

مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟