فلش از قدرت خود برای بازگشت به گذشته و نجات مادرش از قتل کمک می‌گیرد. در حین سفر، او وارد دنیایی موازی بدون ابرقهرمانی می‌شود که ژنرال زاد قصد نابودیش را دارد. فلش باید راهی برای نجات جهان و بازگشت به دنیای خود بیابد.

‌فیلم فلش: سفر در زمان و خطرهایش

فیلم ابرقهرمانی فلش The Flash اکشن ماجراجویانه و فانتزی است. این فیلم تولید آمریکا است و در بهار 2023 اکران خواهد شد. فلش سیزدهمین فیلم از مجموعه فیلم‌‌های دنیای توسعه‌یافته دی سی DC Extended Universe (DCEU) است.‌

در این فیلم با فلش، ابرقهرمان سریع دی سی همراه هستیم. همچنین دو بتمن از دو دنیای موازی و سوپر گرل نیز از ابرقهرمانان دی سی در این فیلم حضور دارند.

اندی موسکیتی کارگردانی است که دی سی فیلمز و برادران وارنر به عنوان تهیه‌کنندگان فیلم، برای کارگردانی برگزیده‌اند. داستان فیلم توسط جان فرانسیس دالی، جاناتان گلدستین و جوبی هرولد نوشته شد و کریستینا هادسون کسی بود که فیلمنامه نهایی را آماده کرد.

ازرا میلر (بری آلن / فلش)، مایکل کیتون (بروس وین / بتمن1)، بن افلک (بروس وین / بتمن 2)، مایکل شنون (ژنرال زاد)، ساشا کایه (سوپرگرل / کارا زور ال) شخصیت‌های اصلی این فیلم هستند.

فلش در دنیاهای موازی

بری آلن یا همان فلش در کودکی مادرش را در قتلی از دست داده‌است و پدرش به ناحق به عنوان متهم دستگیر شد. فلش جوان که آن واقعه تأثیر بسیار بدی بر روحیاتش گذاشته است تلاش می‌کند با استفاده از قابلیتش، در زمان سفر کرده و به گذشته برگردد و از آن اتفاق شوم جلوگیری کند. در هنگام سفر همه چیز به هم می‌ریزد و بری خود را در دنیایی موازی که بدون ابرقهرمان است، می‌یابد. در این دنیا ژنرال زاد بازسازی شده از کریپتون به زمین رسیده تا همه چیز را نابود کند. فلش باید با کمک بتمن مسن آن جهان و سوپرگرل، گمشده کریپتونی، دنیا را نجات دهد و به جهان خود بازگردد.‌‌

چه شخصیت‌هایی در فیلم فلش حضور دارند؟

بری آلن/فلش: در شهر مرکزی یک بازپرس پزشکی قانونی است که می‌تواند با استفاده از نیروی سرعت، به سرعتی مافوق بشری دست پیدا کند. او شخصیتی کند و تنبل داشت ولی یک شب در اثر برخورد صاعقه، متوجه شد که می‌تواند بسیار سریع بدود و در اثر این موضوع حتی نامرئی شود. در این فیلم یان لوه فلش نوجوان دنیای جدید و ازرا میلر فلش بزرگسالی است که از دنیای دیگر به آن وارد شده است.

ژنرال زاد: بدمن کریپتونی فیلم، جنگ سالاری از سیاره کریپتون است که قابلیت‌هایی شبیه سوپرمن دارد. زاد در جریان تلاش برای تسخیر کریپتون؛ توسط پدر سوپر من دستگیر و به فانتوم تبدیل شد. در مرد پولادین 2013، او و یارانش از بند رها شده و به زمین حمله کردند و نهایتأ توسط سوپرمن کشته شد.

بروس وین / بتمن: در این فیلم دو بتمن داریم. بتمن جهان موازی که مایکل کیتون نقش آن را بازی می‌کند و بتمن جهان اصلی که بن افلک بازیگر آن است. مایکل کیتون در نقش بتم جهان موازی، در سال‌های 1989 و 1992 نقش بتمن را در دو فیلم بازی کرده بود. بن افلک در آخرین حضور خود در نقش بتمن، به عنوان بتمن اصلی در دنیای فلش و عضوی از لیگ عدال ظاهر می‌شود. افلک این حضور را یک پایان خوب با بتمن می‌داند.

سوپرگرل / کارا زور ال: دخترعموی سوپرمن و از سیاره کریپتون که قدرت‌هایی مشابه او دارد.‌ او در واقع از نظر سنی بزرگتر از سوپر من است و در فیلم‌ها و سریال‌های متعددی حضور داشته است. بازیگر این نقش اولین لاتین تباری است که درقامت این ابرقهرمان ظاهر می‌شود.

فیلم فلش از حاشیه به متن

شخصیت فلش از سال 1980 وارد دنیای دی سی شد ولی مدت زیادی طول کشید تا فیلمی با محوریت او ساخته شود. در دهه 90 سریالی تلویزیونی، تقریبأ اولین اجرای تک نفره فلش بود. در سال 2014 نیز سریال دیگری به نام فلش تولید شد که تاکنون هم ادامه دارد. در این سریال، فلش توانست روایت جذابی از سرگذشتش برای مخاطبان تلویزیون ارایه دهد و تا به امروز ادامه یابد.

در فیلم‌های دنیای توسعه‌یافته دی سی، فلش از 2016 و فیلم بتمن علیه سوپرمن وارد شد. ازرا میلر ایفاگر نقش فلش در دنیای دی سی بود و بعد از چند حضور حاشیه‌ای در جوخه انتحار 2016، لیگ عدالت 2017، لیگ عدالت زک اسنایدر 2021، حال فیلمی برای خودش دارد.

معجون فلش

از همان سال‌های دهه هشتاد، وارنر به دنبال ساخت فیلمی بر اساس فلش بود ولی تا سال 2014 تقریبا هر بار این پروژه با شکست مواجه می‌شد. از آن سال، فلش به عنوان بخشی از دنیای توسعه یافته دی سی قرار گرفت و گویی ستاره بختش طلوع کرد.

شخصیت فلش حتی بعد از اینکه ستاره اقبال فیلم سینمایی مستقل به او رو کرد، باز هم خوش شانس نبود. غیر از ازرا میلر به عنوان بازیگر فلش، هر کسی به این پروژه پیوست خیلی زود آن را ترک کرد. یک نگاه به این اسامی بیندازید: ست گراهام اسمیت، ریک فاموییوا، جان فرانسیس دیلی و جاناتان گلداستاین. این افراد به عنوان کارگردان وارد پروژه شدند. هر کدام اثری روی فیلم و فیلمنامه گذاشتند و به دلایل متنوع از آن خارج شدند.

اندی موسکیتی و کریستنیا هادسن در سال 2019 به عنوان کارگردان و نویسنده، این پروژه ی بارها یتیم‌شده را به خانه بردند. موسکیتی تا پیش از فلش سابقه ساخت سه فیلم ترسناک ماما و قسمت اول و دوم آن It را داشت. آن، به خصوص در قسمت اول، روایت جذاب و موفق و نویی از ژانر ترسناک ارایه کرد. مهمترین فیلمنامه هادسن بامبل بی 2018 از مجموعه فیلم‌های تبدیل‌شوندگان بود که با استقبال خوبی از سوی تماشاگران و منتقدان مواجه شده بود.

بازی با جهان‌های موازی دستاورد فلش

جهان‌های موازی یا همان Alternative universe، بحث روز سینمای فانتزی در دو سه سال اخیر است. مارول در فاز پنجم دنیایش با مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست 2021‌ Spider Man: No Way Home و دکتر استرنج در چندجهانیِ دیوانگی 2022 Doctor Strange in the Multiverse of Madness وارد این فضا شد و دی سی نیز قصد دارد با فلش آن را تجربه کند.

داستان‌های مصور فلش مفهوم جهان‌های موازی و جهان‌های چندگانه را به دنیای دی سی وارد کردند. این مفهوم بارها به دی سی و مارول در باز آرایی شخصیت‌ها و بازگشت به اهریمنان قدیمی کمک کرده است.‌

فیلم فلش The Flash را چگونه آنلاین تماشا کنیم؟

فیلم ابرقهرمانی فانتزی و فلش The Flash را به محض انتشار نسخه با کیفیت می‌توانید از رسانه پلانو با کیفیت HD و دوبله فارسی اختصاصی تماشا کنید و از تماشای آنلاین آن لذت ببرید..

 • ژانر فیلم چیست؟
 • فیلم در ژانر ابرقهرمانی اکشن ماجراجویی قرار می‌گیرد.

 • کشور سازنده فیلم کدام است؟
 • فیلم تولید کشور آمریکا است.

 • کدام بازیگران معروف در فیلم حضور دارند؟
 • بن افلک، ازرا میلر و مایکل شنون و مایکل کیتون از بازیگران معروف آن هستند.

 • کارگردان فیلم چه کسی است؟
 • اندی موسکیتی فیلم را کارگردانی کرده است.

 • فیلم‌های معروف دیگر کارگردان چیست؟
 • ماما و آن (it) معروف‌ترین فیلم‌های او هستند.

 • آیا تماشای فیلم محدودیت سنی دارد؟
 • فیلم مناسب افراد 13 سال به بالاست.

 • شرکت سازنده فیلم کدام است؟
 • برادران وارنر و دی سی استودیوز فیلم را تولید کرده‌اند.

 • کدام شرکت فیلم را پخش می کند؟
 • پخش جهانی به عهده برادران وارنر است.

  فیلم‌های مرتبط با فلش

  دیدگاه‌ها
  دریافت اعلان notif

  مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟