در فیلم سوسک آبی جیمی جوان مکزیکی از کالج به شهرش پالمرا برگشت. طی اتفاقاتی، اسکراب موجودی فضایی به شکل سوسک آبی با او پیوند خورد. در حالی که ذره بیومکانیکی از جیمی ابرقهرمان ساخت کاراپکس و ویکتوریا کورد برای تصاحب قدرت اسکراب به تعقیبش پرداختند. فیلم سوسک آبی را میتوانید در سایت پلانو به صورت رایگان و با دوبله فارسی تماشا کنید. همراه با پلانو از تماشای آنلاین فیلم لذت ببرید. نسخه خانگی هم فیلم با بخشهای ویژه‌ای مانند پشت صحنه، بخش تحوال نانا و نقش ویژه اسکراب در سکانسهای حماسی فیلم در تاریخ 31 اکتبر ( 9 آبان 1402) عرضه خواهد شد.

فیلم سوسک آبی: با ابرقهرمان جدید دنیای دی سی آشنا شوید

سوسک آبی Blue Beetle فیلمی ابرقهرمانی و اکشن از دنیای توسعه‌یافته دی سی محصول سال 2023 است. این فیلم بر اساس شخصیت بلو بیتل/جیمی ریس از ابرقهرمانان به نسبت جدید کمپانی دی سی ساخته شده است. البته جیمی سومین شخصیت سوسک آبی دی سی است و پیش از این ( از سال 1939) این شخصیت به تناوب در آثار مصور ظاهر شده بود.

‌گرت دانت آلکاسر فیلمنامه سوسک آبی را نوشته و انخل مانوئل سوتو آن را کارگردانی کرد. فیلم توسط دی سی فیلمز تولید شد و برادران وارنر پخش آن را از تابستان امسال آغاز خواهند کرد. شولو ماریدوئنیا (جیمی ریس/سوسک آبی)، برونا مارکزین (جنی کورد)، سوزان ساراندون (ویکتوریا کورد)، رائول ماکس تروخیلو (کنراد کاراپکس) و دامیان آلکازار (پدر جیمی) نقش آفرینان اصلی این فیلم هستند.

داستان آشنایی جیمی و اسکراب

جیمی جوانی از خانواده مکزیکی است که پس از اتمام کالج به شهر خود پالرما سیتی در تگزاس برمی‌گردد. اسکراب موجودی فضایی به شکل سوسکی آبی رنگ به دست جیمی می‌رسد. کنجکاوی جیمی باعث می‌شود که اسکراب او را برای میزبانی خود انتخاب کند.‌

اسکراب خود را به بدن جیمی پیوند داده و باعث ایجاد توانایی‌های ابرقهرمانی در جیمی می‌شود. جیمی از این قدرت برای حفاظت از مردم برابر مجرمان استفاده می‌کند.

از طرفی ویکتوریا کورد، مادر ثروتمند جنی (کسی که جیمی به او علاقه دارد) سخت به دنبال قدرت اسکراب است. موضوع با ورود کنراد کاراپکس دشمن قدیمی سوسک آبی و اسکراب پیچیده‌تر می‌شود.

سوسک آبی، شخصیت قدیمی ولی تازه وارد دنیای دی سی

سوسک آبی در میان ابرقهرمانان، شخصیتی به نسبت قدیمی محسوب می‌شود. این شخصیت ابتدا در سال 1939 در کتابهای مصور فاکس کمیک ظاهر شد. دن گرت کسی بود که اسکراب را که ابزاری باستانی از مصر باستان و شبیه سوسک سرگین غلتان ساخته شده بود را در اختیار داشت. این وسیله به او توانایی‌هایی برای کمک به مردم می‌داد.

پس از گرت، سوسک آبی به دست تد کرد شاگرد او افتاد. او نتوانست از قابلیت‌های آن استفاده کند و نهایتأ پیش از مرگ آن را به شزم جادوگر سپرد. پس از نبرد شزم و اسپکتر، اسکراب در فضا معلق شد و نهایتا در بیابان‌ها تگزاس به زمین افتاد و جیمی را به عنوان میزبان خود برگزید.

شولو ماریدوئنا در فیلم سوسک آبی Blue Beetle

چه شخصیت‌هایی در بلو بیتل می‌بینیم

اسکراب:‌ ظاهرا شی‌ای باستانی است که از زمان مصر باستان در اختیار انسان‌ها بوده است. اما در حقیقت اسکراب یک موجود فضایی است که سال‌ها روی زمین حضور دارد. این موجود وارد بدن میزبان خود شده و به او زره‌ای بیومکانیکی می‌پوشاند که قابلیت‌های خاص و ابرقهرمانی به او اضافه می کند.

سوسک آبی/جیمی: جیمی ریس بعد از تبدیل‌شدن به سوسک آبی، دارای توانایی‌های ابرقهرمانی می‌شود. اسکراب به کمک زره بیومکانیک، قابلیت پرواز تا بیرون از جو، سرعت زیاد و مقاومت دربرابر ضربات، ایجاد سلاح، بال و سپر دفاعی به جیمی افزود.

کنراد کاراپکس:‌ او رقیب حرفه‌ای اولین بلو بیتل، دن گرت و به دنبال راز او بود. در جریان یکی از کنجکاوی‌هایش علیه گرت، به یک سیم اشتباه دست زد و مغزش در برنامه یک ربات آپلود شد. به این ترتیب او تبدیل به کاراپکس نابود شدنی گردید.

سوسک آبی چگونه ساخته شد

برادران وارنر و دی سی فیلمز از اواخر سال 2018 پروژه ساخت فیلمی براساس شخصیت سوسک آبی جیمی ریس را آغاز کردند. این ابرقهرمان شخصیت به نسبت جدیدی داشت و فرصت خوبی برای توسعه دنیای آن فراهم شده بود.‌

از طرفی در دنیای توسعه‌یافته دی سی روی سوسک آبی هم حساب شد و در آینده همکاری‌های او با دیگر شخصیت‌های دی سی بخصوص بتمن را خواهیم دید.

دی سی برای ساخت فیلم سوسک آبی، نه تنها از بازیگران لاتین تبار (با توجه به مکزیمی بودن جیمی در داستان) استفاده کرد بلکه نویسنده و کارگردان را نیز لاتین تبار انتخاب کرد.

تیم سازنده جوان و کم‌تجربه: خطرکردن دی سی‌ در فیلم Blue Beetle 2023

آنخل مانوئل سوتو Angel Manuel Soto نویسنده و کارگردان پورتوریکویی است که از سال 2009 با کارگردانی فیلم‌های کوتاه وارد دنیای سینما شد.

در سال 2015 اولین فیلم بلند او به نام مزرعه La granja به نمایش درآمد و جایزه بهترین فیلم خارجی زبان از انگلستان را به دست آورد. او در سال 2018 فیلم درام شاهان شهر افسون Charm City Kings را برای HBO Max ساخت. و در سال 2021 برای کارگردانی سوسک آبی انتخاب شد.

گرت دانت آلکاسر‌ Gareth Dunnet-Alcocer سابقه نویسندگی و کارگردانی تعدادی فیلم کوتاه را در کارنامه دارد. فیلمنامه تنها فیلم بلندی که آلکاسر قبل از سوسک آبی نوشته بود در سال 2019 ساخته شد.‌

میس بالا Miss Bala فیلمی اکشن و هیجان انگیز و بازسازی فیلمی به همین عنوان از سینمای مکزیک است. این فیلم توسط کمپانی کلمبیا تولید شد ولی در نهایت فروش چشمگیری نداشت.

شولو ماریدوئنیا Xolo Maridueña بازیگر آمریکایی است که تباری مکزیکی، کوبایی و اکوادوری دارد. مهمترین نقش‌آفرینی او در سریال کبرا کای Cobra Kai بود که در نقش میگل دیاز حضور داشت. این سریال که به عنوان دنباله‌ای بر فیلم کاراته کید‌ The Karate Kid توسط سونی تولید شد در یوتیوب رد به نمایش درآمد.

در مورد فیلم Blue Beetle 2023 بیشتر بدانیم

 • اول کار بنا بود فیلم سوسک آّبی از طریق شبکه HBO MAX توزیع شود ولی بعدتر برنامه تغییر کرد و بنا شد فیلم در سینماها اکران شود.
 • بنا بود شارون استون نقش ویکتوریا را بازی کند ولی این نقش در فیلم به سوزان ساراندون رسید
 • قهرمان اصلی فیلم نژاد لاتین دارد و دیالوگهای اسپانیایی فیلم زیاد است. در نسخه اصلی و دوبله نشده این فیلم این دیالوگها زیرنویس انگلیسی خواهند داشت.

فیلم سوسک آبی Blue Beetle را چگونه آنلاین تماشا کنیم؟

فیلم سوسک آبی را میتوانید در سایت پلانو به صورت آنلاین تماشا کنید. پلانو رسانه اختصاصی شما است برای دسترسی به فیلمهای روز سینمای جهان. طرفدار فیلمی مانند سوسک آبی باشید یا در ژانری متفاوت فیلمی مانند قاتلان ماه کامل را بپسندید، پلانو با افتخار میزبان شما است.

 • ژانر فیلم چیست؟
 • فیلم در ژانر درام خانوادگی قرار می‌گیرد.

 • کشور سازنده فیلم کدام است؟
 • فیلم تولید کشور آمریکا است.

 • این فیلم چه جایزه‌هایی دریافت کرده است؟
 • اسکار بهترین بازیگر نقش دوم زن، گلدن گلوب و بفتای بهترین فیلم خارجی زبان.

 • در چه جشنواره‌هایی نامزد جایزه شده و یا احیانا تحسین شده است؟
 • نامزد اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه اورجینال، بهترین بازیگر مرد شد.

 • کارگردان فیلم چه کسی است؟
 • لی ایزاک چانگ فیلم را کارگردانی کرده است.

 • آیا تماشای فیلم محدودیت سنی دارد؟
 • فیلم مناسب افراد 13 سال به بالاست.

 • آیا فیلم خانوادگی است؟
 • فیلم مناسب تماشای خانوادگی است.

 • زمان فیلم چند دقیقه است؟
 • فیلم 1 ساعت و 55 دقیقه است.

  فیلم‌های مرتبط با سوسک آبی

  دیدگاه‌ها
  دریافت اعلان notif

  مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟