فیلم هندی جوان

Jawan 2023
7.2/10
5 مناسب برای بالاتر از 18 سال

فیلم هندی جوان (Jawan) در ژانر اکشن و تریلر ساخت 2023 با حضور شاهرخ خان است که در آن قهرمان داستان، زندانبان زندان زنان، قطار متروی بمبئی را به همراه 6 زندانی دیگر ربوده است تا با پولی که دریافت می‌کند وام 700 هزار کشاورز فقیر را پرداخت کند. فیلم جوان به کارگردانی Arun Kumar با امتیاز 7.2 از فیلم‌های برتر هندی در سال 2023 بود و در آن به غیر از شاهرخ خان ستارگانی مانند نایانتارا، ویجی ستوپانی و دپیکا پادوکونه بازی کرده‌اند.

فیلم هندی جوان:‌ اتحاد برای اصلاح جامعه به سبک هندی

فیلم هندی جوان محصولی از بالیوود و سینمای هند است. این فیلم اکشن و هیجان‌انگیز اواسط تابستان 2023 توسط رد چیلیز اینترتینمنت در سینماهای هند اکران شد. ارون کومار Arun Kumar کارگردان تامیل تبار هندی که با نام هنری اتلی (Atlee) فعالیت می‌کند، در اولین فیلم بالیوودی و هندی زبان خود به سراغ موضوعی اکشن و تریلر رفته است. شاهرخ خان یکی از خان‌های بالیوود و از بزرگترین بازیگران سینمای هند در سی سال اخیر، نقش اصلی این فیلم را بازی می‌کند.

جوان با فیلمنامه‌ و داستانی نوشته اتلی، رامانا گریواسان و سومیت آرورا و توسط گوری خان (همسر شاهرخ خان) و گوراو ورما تهیه شده است.شاهرخ‌خان (در دونقش)، نایانتارا، ویجی سسوپاتی،کیارا ادوانی، دپیکا پادوکونه و ... بازیگران این فیلم هستند.

فیلم هندی جوان با حضور شاهرخ خان

هند، سینمایی که خان دارد

پسوند خان که مختص مسلمانان اهل هند است، در سینمای بالیوود معنای خاصی دارد.‌

شاهرخ‌خان‌ 57 ساله به همراه امیرخان و سلمان‌خان سه خان بزرگ این سینما هستند که از دهه نود میلادی وارد سینمای هند شدند و نزدیک به سی و اندی سال، در بالاترین جایگاه بازیگری آن حضور دارند.

شاهرخ‌خان بازیگری را با بازی در چند سریال تلویزیونی آغاز کرد و در سال 1992 با بازی در یکی از نقش‌های فیلم دیوانه وارد سینما شد. او پس از بازی در نقش منفی یکی دو فیلم، در سال 1995 با فیلم داماد عاشق عروس را می‌برد Dilwale Dulhania Le Jayenge نقش اول را تجربه کرد و با زوج بازیگری تازه خود، کاجول به فتح گیشه‌ها پرداخت.

‌شاهرخ‌خان تا به امروز در بیش از 110 فیلم در نقش‌های اصلی و نقش‌های افتخاری بازی کرده‌است. بیشتر این نقش‌ها در زمان خود جز پرفروش‌ترین فیلم‌های بالیوود بودند.

از سینمای تامیل به سطح اول بالیوود

سینمای هند با توجه به تنوع عجیب فرهنگ‌ها در هند وسعت و تنوع زیادی دارد اما سینمای بالیوود نزد مخاطبان دنیا شناخته شده‌تر است. این سینما 44 درصد از کل سینمای هند است و 54 درصد مابقی ترکیبی از سینمای تلوگو، تامیل، مالایی، بنگالی و ... هستند.

اتلی کارگردانی است که از سال 2011 در سینمای تامیل حضور داشته و چند فیلم موفق در این سینما تولید کرده است. وی در سال 2019 و در هنگام اکران بیگیل Bigil تایید کرد که پروژه تولید فیلمی با زبان هندی و با حضور شاهرخ‌خان را در برنامه دارد.

فیلمبرداری این فیلم داستان کهنه‌سربازی عدالت‌طلب است که ارتشی زنانه ایجاد کرده و به جنگ فساد و پلیدی حکومت می‌رود. تولید این این فیلم در تابستان 2021‌ آغاز شد.

شاهرخ‌خان در این فیلم اکشن در دو نقش پدر و پسر بازی کرده و 6 گریم متفاوت دارد. نایانتارا Nayanthara بازیگر زن معروف و موفق تامیل که پیش از این نیز با اتلی همکاری کرده بود، در نقش اصلی زن و مقابل شاهرخ‌خان ایفای نقش کرده است.

جوان همانند بسیاری از فیلم‌های جریان اصلی بالیوود از نظر تکنیکی در سطح بالایی تولید شده و البته همه المان‌های شاخص این سینما را نیز می‌توان در آن مشاهده کرد.

فیلم Jawan را چطور آنلاین تماشا کنیم؟

‌فیلم هندی جوان را هم اکنون میتوانید در سایت پلانو ببینید و از تماشای آنلاین آن با کیفیت اچ دی لذت ببرید. پلانو سینمای اختصاصی شما است برای تماشای فیلم‌های روز سینمای دنیا. همراه با پلانو فاصله شما با سینما تنها یک کلیک است.

فیلم‌های مرتبط با فیلم هندی جوان

دیدگاه‌ها
دریافت اعلان notif

مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟