تایگر 3

Tiger 3 2023
7.5/10
5 مناسب برای بالاتر از 18 سال

فیلم‌ تایگر 3 ( Tiger3 ) یکی از پرخرج‌ترین فیلم‌های بالیوود با بازی سلمان خان ستاره بزرگ این سینما است که در پاییز 2023 و همزمان با جشن دیوالی در هندوستان اکران خواهد شد. این فیلم که پنجمین عنوان از مجموعه فیلم‌های جاسوسی یاش راج فیلم است، سرنوشت تایگر مامور سابق سازمان جاسوسی برون مرزی هند را چند سال بعد از آخرین مأموریتش در عراق (تایگر زنده است 2017)، دنبال می‌کند. ‌میتوانید برای دانلود Tiger 3 از اپ پلانو استفاده کنید یا در سایت پلانو فیلم را تماشا کنید و از تماشای آنلاین آن لذت ببرید.

فیلم تایگر 3؛ بازگشت دوباره ابرستاره در نقش تایگر

در فیلم تایگر 3 سلمان خان (Salman Khan) برای بار سوم در نقش آویناش سینگ راتور ملقب به تایگر، مأمور سابق سازمان جاسوسی هندوستان (RAW) ، کاترینا کیف در نقش زویا همسر تایگر و مامور سابق سازمان جاسوسی پاکستان، عمران هاشمی، اشوتوش رانا، رواتی رانویر شوری و شاهرخ‌خان - در حضوری کوتاه در نقش پاتان- ظاهر شده اند.

تایگر 3 توسط مانیش شارما کارگردانی شده است که بعد از فیلم موفق «طرفدار» Fan 2016 با حضور شاهرخ خان، فیلمی کارگردانی نکرده است و به تهیه کنندگی مشغول بوده است. فیلمنامه این فیلم توسط شیروان راغوان و آنکور چودری بر اساس داستانی از آدیتیا چوپرا نوشته شده است.

این فیلم که پرخرج‌ترین فیلم یاش راج فیلم نیز هست با بودجه 300 کرور روپیه (معادل 38 میلیون دلار) توسط آدیتیا چوپرا تهیه شده است و ابتدا قرار بود در عید فطر امسال به نمایش درآید اما به دلایل فنی این موضوع به تعویق افتاد. تا سر انجام در سینماهای IMAX سراسر دنیا تدر تاریخ 11 نوامبر 2023 (20 آبان 1402) شاهد اکران این فیلم باشند.

فیلم تایگر 3 با حضور سلمان خان

دنیای بلاک باستر یاش راج فیلم

در دنیای فیلم‌های جاسوسی یاش راج فیلم که از سال 2012 و با فیلم «زمانی تایگر وجود داشت» Ek Tha Tiger ( Once there was a Tiger) آغاز شد، سلمان خان یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین بازیگران حال حاضر هندوستان در کنار کاترینا کیف در نقش دو مأمور سرویس جاسوسی هندوستان و پاکستان ظاهر شدند که به یکدیگر دل باختند و باید از دست ماموران سازمان‌های دولت متبوع خود فرار می‌کردند.‌

موفقیت این فیلم باعث شد که در سال 2017 دنباله ای بر این فیلم با عنوان «تایگر زنده است» (Tiger Zinda Hai) با حضور این دو هنرپیشه و با محوریت مأموریت نجات در عراق تحت تسلط داعش ساخته شد. برای فیلم 210 کرور هزینه شد و نزدیک به 600 کرور فروش کرد.

ایده ساخت دنیای سینمایی مبتنی بر شخصیت‌های سازمان جاسوسی RAW در سال 2019 به ذهن آدیتیا چوپرا تهیه کننده فیلم خطور کرد. فیلم سوم این مجموعه در همان سال با نام «جنگ» (War) با بازی هریتیک روشن، دیگر ابرستاره بالیوود تولید شد که داستانش مستقل از دو قسمت قبل روایت شد. این فیلم نیز موفقیت بالایی در گیشه داشت.

»پاتان»، چهارمین عنوان این مجموعه و تا به امروز موفق‌ترین آن‌ها با معرفی شاهرخ خان در نقش پاتان، دیگر مامور سابق سازمان RAW اکران شد. این فیلم 225 کروری نزدیک به 110 کرور روپیه فروش کرد و تبدیل به پنجمین فیلم هندی پرفروش تمام دوران شد.

تایگر 3 پنجمین عنوان این مجموعه است که دوباره روی شخصیت تایگر تمرکز دارد. برنامه تولید دو فیلم دیگر نیز برای این مجموعه ریخته شده است. جنگ 2 بازگشت دوباره هریتیک روشن به عنوان مامور یاغی سازمان خواهد بود و تایگر دربرابر پاتان دو غول سینمای بالیوود یعنی شاهرخ خان و سلمان خان را مقابل یکدیگر قرار خواهد داد.

‌به صوررت خلاصه اگر این فهرست به ترتیب دنییای فیلم بلاک باستر راج فیلم را تشکیل میدهد:

  • «زمانی تایگر وجود داشت» ( Once there was a Tiger) ساخت 2012 با حضور سلمان خان
  • «تایگر زنده است» (Tiger Zinda Hai) ساخت 2017 با حضور سلمان خان
  • «جنگ» (War) ساخت 2019 با حضور هریتیک روشان
  • «پاتان» (Pathaan) ساخت 2023 با حضور شاهرخ خان
  • «تایگر 3» (Tiger 3) ساخت 2023 با حضور سلمان خان

تایگر 3؛ اکشن‌ هندی با کیفیت جهانی

مجموعه فیلم‌های این دنیای سینمایی نه تنها در هند بلکه در دیگر نقاط دنیا نیز با استقبال مواجه شدند. نگاهی به نمرات وبسایت‌های معتبری نظیر راتن تومیتوز به این فیلم‌ها نشان می‌دهد که جنبه اکشن آن‌ها در سطح فیلم‌های مطرح هالیوودی تحسین شده است.

فیلم‌های این سری که مجموعه‌ای از بهترین بازیگران و عوامل فنی سینمای بالیوود را در خود جای دادند، خون را در گ‌های تماشاگران منجمد کرده و هیجان و استرس دلچسبی به آن‌ها تزریق می‌کنند. کیفیت بالای جلوه‌های ویژه و عملیات بدلکاری این فیلم‌ها تماشاگران دوستدار سینمای هند را به یاد اکشن‌های نظیر مجموعه ماموریت غیرممکن می‌اندازد. فوق ستاره‌های بالیوود در قامت مامورانی همه فن حریف و آموزش دیده و ورزیده، یکی پس از دیگری مشکلات و دشمنان را از پیش رو برداشته و غیرممکن‌ها را ممکن می‌کنند.

‌تایگر 3 را چطور ببینیم؟

برای دسترسی به فیلمهای روز سینمای جهان. در هر ژانری که به تماشای فیلم علاقه دارید میتوانید روی پلانو حساب کنید؛ اکشن هندی مانند تایگر 3 تا فیلمهای مهم سینمای جهان مانند قاتلان ماه کامل؛ پلانو با افتخار میزبان شما است.

فیلم‌های مرتبط با تایگر 3

دیدگاه‌ها
دریافت اعلان notif

مـی‌خــواهیــد در جـریـــان به‌روزترین اخبار سینما باشید؟